Hlavní navigace

INTERKAMERA 2008 doprovodí veletrhy INVEX a DIGITEX

[Tisková zpráva] (Brno, 2. 4. 2008) Veletrh INTERKAMERA se přesouvá z Prahy na brněnské Výstaviště. Stalo se tak na základě smlouvy podepsané generálním ředitelem akciové společnosti Veletrhy Brno Jiřím Škrlou a ředitelem Národního technického muzea Horymírem Kubíčkem. Pod názvem Mezinárodní výstava fotografické techniky doprovodí INTERKAMERA již zavedené Mezinárodní veletrhy informatiky a spotřební elektroniky INVEX a DIGITEX. Všechny tři akce se uskuteční souběžně od 6. do 9. října 2008.

Sdílet

Do širokého portfolia veletrhů a akcí, pořádaných v areálu společnosti Veletrhy Brno, a.s., přibude na podzim letošního roku také veletrh INTERKAMERA, který se od 60. let minulého století každoročně konal v Praze. Interkamera je historicky spojena se sbírkami a stálou expozicí fotografické a filmové techniky v Národním technickém muzeu v Praze, které vlastní i její ochrannou známku. Na základě smlouvy podepsané generáním ředitelem akciové společnosti Veletrhy Brno Jiřím Škrlou a ředitelem Národního technického muzea Horymírem Kubíčkem se Národní technické muzeum rozhodlo tuto ochrannou známku pronajmout právě pořadateli veletrhů INVEX a DIGITEX.

„Pro společnost Veletrhy Brno je podpis smluv o pořádání veletrhu INTERKAMERA logickým krokem, který podpoří pozici společnosti jako lídra českého výstavnictví. Na oblast spotřební elektroniky a tedy i fotografie v tom nejširším smyslu slova se výrazně soustřeďujeme prostřednictvím veletrhu DIGITEX, zaměřeného kromě spotřební elektroniky na digitální zábavu. Spojení spotřebitelského DIGITEXU a INTERKAMERY jako tradičního nositele kulturních hodnot a kulturního svátku daného oboru, dává do budoucna oběma akcím nový, širší rozměr a náboj“, komentuje událost nový ředitel projektu INTERKAMERA Radek Malý.

Premiéra INTERKAMERY v Brně se letos uskuteční souběžně s veletrhy INVEX a DIGITEX ve dnech 6. – 9. října.