Hlavní navigace

Inteligentní domácí síť: interkom Siemens Gigaset HC450 ovládaný bezšňůrovým telefonem Gigaset

[Tisková zpráva] Gigaset HC450 společnosti Siemens Home and Office Communication Devices nabízí inteligentní a zároveň jednoduchý způsob ovládání domácího telefonu (interkomu) pomocí bezšňůrového telefonu Gigaset. Po stisknutí tlačítka mohou uživatelé mluvit s návštěvníky u vchodu, otevřít jim dveře a dokonce rozsvítit světlo. Přesměrování hovorů navíc umožňuje uživatelům tyto funkce ovládat z mobilního telefonu. Domácí telefon lze také připojit přímo ke vstupnímu zvonku a jeho registrace u základny Gigaset je stejně snadná jako registrace dalšího sluchátka.

Sdílet

Nový domácí telefon Gigaset HC450 nabízí obyvatelům rodinných domků a dvojdomků opravdové výhody, neboť jim umožní mluvit s návštěvníky prostřednictvím jejich bezšňůrového telefonu odkudkoli v rámci domácnosti. Spěchání ke dveřím je nyní historií – dveře lze otevřít jednoduchým stisknutím tlačítka na bezšňůrovém telefonu Gigaset. Díky přesměrování hovorů lze všechny tyto funkce také používat vzdáleně z mobilního telefonu, například vpuštění paní na úklid nebo požádání poštovního doručovatele, aby balíček nechal u souseda.

Řešení lze také snadno vylepšit, neboť není potřeba znovu přepojovat všechny kabely. Instalace je jednoduchá: Gigaset HC450 je připojen ke stávajícímu elektrickému vedení, například ke zvonku. Uživatel poté domácí telefon zaregistruje stejným způsobem jako v případě dalšího sluchátka Gigaset. Bezdrátový standard DECT zajistí bezpečné a stabilní spojení s interkomem stejně jako se všemi bezšňůrovými telefony v domácnosti.

Když někdo zazvoní u dveří, oznámí to bezšňůrový telefon Gigaset specifickým vyzváněcím tónem, jenž se odlišuje od vyzvánění normálních telefonních hovorů, a zobrazí na displeji „Zvonek u dveří“. Zákazníci tak mohou s volajícími mluvit nebo jim otevřít dveře stisknutím tlačítka. Pokud není nikdo doma, hovor u dveří lze snadno přesměrovat na jakékoli telefonní spojení, například na mobilní telefon. Namluvený vzkaz poté indikuje, že hovor přichází od návštěvníka stojícího před vstupními dveřmi. Zákazník se poté může rozhodnout, zda hovor od vstupní dveří přijme, a to stisknutím tlačítka. To znamená, že uživatelé si mohou vždy vybrat, zda s návštěvníky u dveří mluvit chtějí, nebo nechtějí.

Domácí telefon Gigaset HC450, vybavený dvěma oddělenými tlačítky pro zvonek, umožňuje oddělenou konfiguraci připojených telefonů. Pokud má například uživatel sluchátko ve své domácí kanceláři a jedno doma a dojde-li na interkomu ke stisknutí tlačítka „kancelář“, bude zvonit pouze sluchátko v kanceláři. Tyto konfigurace lze snadno nastavit použitím menu telefonu Gigaset.

Interkom Gigaset HC450 stojí 9.990,– Kč je již na českém trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).