Hlavní navigace

Internet je nebezpečnější než kdykoliv předtím

[Tisková zpráva] Přibližně 60 účastníků z různých českých společností a zástupců vládních institucí se zúčastnilo střetnutí X-Force Security Awareness Forum, které se uskutečnilo v pražském hotelu Angelo Hotel. Tato konference organizovaná společností IBM ISS byla jednou z 23 konferencí konaných v různých evropských městech. Především odborníkům z oblasti IT bezpečnosti a manažerům nabídla celkový přehled o současném stavu na poli internetových hrozeb.

Sdílet

Přednášky informovaly účastníky o nejvýznamnějších bezpečnostních událostech, které výzkumný a vývojový tým X-Force za poslední rok zkoumal. Nikdo z přítomných nepochyboval o tom, že IT profesionálové by se museli vyrovnávat s velmi vážnými bezpečnostními problémy, kdyby se nesnažili chovat v této oblasti preventivně. „Jen za poslední rok jsme objevili více než 250 000 různých malware kódů. Toto obrovské číslo ukazuje, že současná bezpečnostní řešení, založená na signaturách, jsou neúčinná,“ řekl technologický specialista IBM ISS Jean Paul Ballerini. Jak dále uvedl, jsou dnešní on-line útoky čím dál více sofistikovanější, jsou častěji přesně cílené a finančně motivované. Co ale představuje velký problém je, že jsou velmi náročné na rozeznávání běžným koncovým uživatelem. Navíc, s nástupem nových technologií, jako je virtualizace a VoIP, se otvírají i nové možnosti pro bezpečnostní hrozby. „Hackeři stále mění svou taktiku. Můžeme pozorovat nárůst útoků na webové prohlížeče, z 5 až na 10 % prostřednictvím uživatelů v botnetech. Na internetu si už dnes můžete koupit či získat zdarma téměř cokoliv. Od phishingových nástrojů až po zero day zranitelnosti.“

Správnou cestou, jak naložit se současnými on-line hrozbami, je podle Jeana Paula Balleriniho, preventivní bezpečnost. Tento přístup je postaven na celosvětovém výzkumu zranitelných míst v sítích a softwaru, multi-vrstvové ochraně, centralizované správě zabezpečení a na podpoře dostupné 24 hodin 7 dní v týdnu. Všechny produkty IBM ISS poskytují preventivní ochranu před ohroženími už od roku 1994, a to díky výzkumu a vývoji týmu X-Force, bezpečnostní platformě IBM Proventia, která nyní pracuje s 5 ochrannými technologiemi (modul analyzující protokol, VPS, Shellcode, heuristika, prevence Buffer Overflow a Expres Update) a profesionálnímu servisu zabezpečení a řízení rizik. Klienti IBM ISS se mohou spolehnout na nepřetržitou ochranu své IT infrastruktury a na široké možnosti vzdělávání svých IT pracovníků.