Hlavní navigace

Internet Mall oznamuje hospodářské výsledky za rok 2003

[Tisková zpráva]

Sdílet

Internet Mall oznamuje hospodářské výsledky za rok 2003

Praha, 30. března 2004 – Obchody provozované akciovou společností Internet Mall dosáhly v roce 2003 celkového objemu tržeb 369 mil. Kč včetně DPH (302 mil. Kč bez DPH) a vytvořily zisk před zdaněním ve výši 5,9 mil. Kč.

V porovnání s rokem 2002 zvýšil Internet Mall svůj obrat na čtyřnásobek a stal se tak největším prodejcem na Internetu v České republice. „Byly to především služby s přidanou hodnotou, kterými jsme se odlišili od konkurence a získali před ní předstih. Stavíme na tom, že se snažíme zákazníkům nabídnout více, než jen výhodnou cenu.“ hodnotí dosažené výsledky ředitel společnosti Ondřej Fryc a pokračuje: „Internetový obchod již dávno není o tom, kdo dokáže nabídnout vyšší slevu z doporučených cen. Výhodná cena se bere jako samozřejmost a ostrý konkurenční boj cenové rozdíly téměř vymazal. V dnešní době tak vítězí ten, kdo dokáže zákazníkovi nabídnout další výhody, jako je třeba vlastní doprava až do bytu.“

Technický ředitel společnosti Jan Menšík k tomu dodává: „Obrovský nárůst návštěvnosti, obratu a počtu vyřizovaných objednávek kladl vysoký důraz na stabilitu našich systémů. V loňském roce jsme se tedy zaměřili na automatizaci vnitřních procesů, aby efektivita vyřizování zakázek byla co nejvyšší. Z hlediska IT bych rád vyzdvihl zavedení nového finančního systému, který jsme dokázali implementovat do běžného provozu v rekordním čase tří měsíců.“

Co je Internet Mall

Internet Mall je internetová nákupní galerie, která pod jednou střechou sdružuje specializované obchody, které kromě vlastního prodeje nabízejí svým zákazníkům i kompetentní odborné poradenství a široký repertoár doplňkových služeb.

Nákupní galerii Internet Mall provozuje společnost Internet Mall, a.s., která provozuje vlastní internetové obchody www.bilezbozi.cz, www.mp3store.cz, www.fotoexpert.cz, www.audioexpert.cz, www.videoexpert.cz, www.mobilka.cz, www.pcexpert.cz, www.pneuexpert.cz a kamenný obchod v Praze. Nákupní galerii Internet Mall doplňují partnerské obchody www.multimarket.cz, www.kosmas.cz, www.showpark.cz a www.nabytek.cz. Obchody Internet Mall nabízejí přes deset tisíc položek zboží více než dvou set značek. Tržby společnosti v roce 2003 přesáhly částku 300 miliónů Kč bez DPH.

Kontakty:
Internet Mall, a.s.
Ondřej Fryc, ondrej.fryc@mall.cz
http://www.mall.cz
Sokolská 21
120 00 Praha 2
tel. 224 914 482
fax 224 914 456

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).