Hlavní navigace

Internet může sloužit i při výchově dětí se zdravotním postižením

[Tisková zpráva]

Sdílet

Internet může sloužit i při výchově dětí se zdravotním postižením

Praha, 21. března 2005 – Dvě ze sedmi konferencí probíhajících v rámci Března – měsíce internetu se týkají problematiky zdravotního postižení. Po velmi úspěšné INSPO, která se 12. března soustředila na specifika využívání internetu lidmi s různým druhem hendikepu, se uskuteční 30. března v Praze konference Informační technologie ve výchově, péči a vzdělávání dětí se zdravotním postižením.

Pořádající sdružení Alfa Human Service a Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity zvolily jako hlavní téma dopolední části péči o pečující, prevenci syndromu vyhoření. Náměstkyně ministra informatiky ČR Dana Bérová, která přezvala nad konferencí záštitu spolu se senátorkou Danielou Filipiovou, představí Národní program počítačové gramotnosti pro handicapované.

Dále se účastníci seznámí se speciálními počítačovými programy a pomůckami a v rámci doprovodného programu i s dětským programem některých firem se zdravotnickou a protetickou technikou, jako jsou DMA, Meyra a jiné, a také s novinkami nakladatelství Portál a Modrý slon. Dozvědí se rovněž o agendě životních situací na portálu veřejné správy a o knihovnických službách.

Konference je určena rodičům, pracovníkům vzdělávacích institucí, studentům, pracovníkům poradenských institucí (státních, soukromých), neziskových organizací zabývajících se touto problematikou, profesních organizací, státní správy a jednotlivých odborných profesí. Pro rodiče a studenty je stanoven vstupní poplatek 200 Kč, pro ostatní 350 korun. K registraci lze využít formulář na www.alfabet.cz/re­gistrace2005.

Konference je v pořadí již šestou ze sedmi konferencí, které se uskuteční jako součást Března – měsíce Internetu. Organizátorem jeho 8. ročníku je BMI sdružení, záštitu poskytlo Ministerstvo informatiky ČR, hlavními partnery jsou Asociace pro elektronickou komerci, ČSOB a DIGI TRADE, mediálními partnery Atlas.cz, Český rozhlas, Právo, Protext – PR servis ČTK, Springer Media CZ, Vogel Burda Communications a odbornými partnery FOR Internet a EPMA.


BMI sdružení je neziskové sdružení fyzických i právnických osob, jehož posláním je podpora rozvoje internetu jako globálního komunikačního prostředku, charakteristického pro informační společnost. Za svůj projekt Měsíc Internetu BMI sdružení dostalo cenu Best in ESIS (European Survey of Information Society) a cenu finalisty soutěže Stockholm Challenge Award, které se zúčastnilo 612 projektů z 80 zemí.