Hlavní navigace

INTERNET OnLine informuje o novinkách na www.quick.cz

[Tisková zpráva]

Sdílet

INTERNET OnLine informuje o novinkách na www.quick.cz

V těchto dnech INTERNET OnLine ve spolupráci se společnostmi Geodézie ČS, a.s. a Dynatech, s.r.o. dokončily vývojové práce na mapové službě pro portál QUICK.cz. Služba zahrnuje vyhledávání ulic a dalších vybraných objektů v Praze, ve všech krajských městech a geografických útvarech v České republice. Mapy jsou zobrazovány v různých měřítcích (Česká republika od 1: 4 000 000 do 1:50 000, města od 1:50 000 do 1: 10 000) a ve dvou různých kvalitách zobrazení (JPG, PNG) v šesti velikostech (od 480×300 do 1120×700). V průběhu několika měsíců budou doplňovány další mapové podklady a aplikace tak, aby nová služba byla uživatelsky co nejvíce atraktivní a pohodlná.

Portál QUICK.CZ je také bohatší o sérii nových informačních zdrojů. Denní Qnews byly rozšířeny o zpravodajství Hospodářských novin a ekonomického internetového serveru iHNED. Mezi odkazy na zdroje lze nalézt také Lidové noviny. Nechybí ani zpravodajství z BBC, ČTK a ČIA. Uživatelé QUCKu jistě uvítají oblast Qfinance, kde se nacházejí rady, návody a informace pro soukromý finanční sektor (hypotéční úvěry, odvody ze mzdy, kursy, nabídky bank apod.)

V březnu se také stala velmi populární nová chatová služba Qchat (chat.quick.cz,) která po velmi jednoduché registraci nabízí vstup do oblasti CHAT nebo TALK. Po volbě CHAT se zobrazí množství místností s tématy, které si může každý účastník po vyplnění jednoduchého formuláře také vytvořit sám. Soukromý rozhovor ve dvou preferují návštěvníci oblasti TALK. Velkou výhodou je jednoduché ovládání, snadná orientace a přehlednost.

Oblast Qzábava se rozšířila o Qsoutěže (http://soute­ze.quick.cz), které nabízejí dotazníky, kvízy a hádanky. Na portálu se objevilo i populární hodnocení webových stránek. Laická porota hodnotí měsíčně stovky zaregistrovaných webů a odborníci vybírají jednou za tři měsíce výherce měsíčních kol. Soutěž vyvrcholí na veletrhu Prague Internet World (12.4.2001) vyhlášením absolutních vítězů.

INTERNET OnLine a společnost M.I.A., a.s. připravily portál QUICK.cz v rámci projektu bezplatného připojení na Internet k 1.10.2000. Tento kompaktní systém služeb s rozšířeným strukturovaným informačním obsahem nabídl rychle přístupné informace v příjemném uživatelském prostředí a zařadil se hned po svém startu na přední místo mezi významné české portály.

Praha, 28. března 2001

PhDr.Jana Voňavková
PR manažerka INTERNET OnLine
ČESKÝ TELECOM, a.s. – e:tel,o.z.
Thámova 11–13
186 21 Praha 8
tel.: 02/71466312, email:jana.vo­navkova@hq.iol­.cz

INTERNET OnLine patří mezi největší poskytovatele internetového připojení. Nabízí kvalitní, spolehlivé a garantované připojení po celé České republice. Pro vytáčené připojení přes modem nebo euroISDN zavedl do své sítě tarif Internet 2001. INTERNET OnLine poskytuje také profesionální připojení do internetu přes pevné linky a dále nabízí celou řadu doplňkových služeb jako je WEB hosting a SERVER hosting, možnost připojení do internetu v zahraničí, registraci domén druhé a třetí úrovně, služby Call centra s web rozhraním atd. Spolu se svými službami nabízí i komplexní řešení komunikace pro firemní sítě na bázi IP VPN.

V širokém portfoliu internetových služeb je od 1.října 2000 také bezplatné připojení do internetu pod názvem QUICK.cz. V polovině února IOL letošního roku ohlásil 200 000 zákazníků této služby.

M.I.A., a.s. je internetová společnost, která poskytuje služby v oblasti elektronických médií, reklamy a marketingu na internetu. Působí především ve třech základních oblastech: tvorba obsahu (tzv.content provider) českého internetu, zajišťování a poskytování reklamy na internetu (Internet Media Services, IMS) a pořádání internetové konference Prague Internet World (PIW).

Internet Media Services v současnosti zastupuje více než 90 serverů českého internetu a od roku 1998 zaujímá zhruba 34,5 % podíl tohoto trhu. Celkový obrat společnosti M.I.A.dosáhl za rok 2000 48,8 miliónu korun. V současnosti je M.I.A., a.s., dceřinou společností telekomunikačního lídra domácího trhu – Českého Telecomu a svými produkty tvoří součást skupiny firem s přidanou hodnotou. Zaměstnává v průměru 35 stálých pracovníků a spolupracuje s řadou externistů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).