Hlavní navigace

INTERNET OnLine nově nabízí DEDICATED DELL SERVER

[Tisková zpráva]

Sdílet

INTERNET OnLine nově nabízí DEDICATED DELL SERVER – službu pronájmu serveru včetně jeho umístění a připojení k Internetu

INTERNET OnLine, internetová jednotka ČESKÉHO TELECOMU, a.s. rozšiřuje své současné portfolio služeb DEDICATED HOSTING a k zavedené službě DEDICATED SUN SERVER nabízí od července také DEDICATED DELL SERVER. Služba poskytuje kompletní zajištění a pronájem serverů DELL, které rozšiřují dosavadní nabídku a patří ke kvalitním a spolehlivým hardwarovým produktům.

Služba DEDICATED DELL SERVER zahrnuje nejen pronájem serveru a jeho servis, dále umístění a připojení serveru do Internetu, ale i zvolený operační systém. Výhodou je i kredit 10 GB přenesených dat. Tuto službu může zákazník získat již od 6.490,– Kč měsíčně.

Pronajatý server je umístěn v datovém centru se zálohovaným napájením, kde je připojen do Internetu prostřednictvím páteřní sítě INTERNET OnLine. Služba nabízí výběr ze dvou operačních systémů. Standardně je server nabízen s licencí LINUX – RED Hat nebo Windows 2000 Server. Každý zákazník, který si novou službu objedná, získává na pronajatém serveru automaticky předinstalovaný software pro provoz www stránek. V případě dalšího požadovaného software od firmy Microsoft si jej může objednat a splácet formou měsíčních splátek. INTERNET OnLine se tak rozšiřující nabídkou posouvá od internetového poskytovatele služeb k poskytovateli aplikací.

Tak jako u ostatních služeb DEDICATED HOSTING je výhodou služby DEDICATED DELL SERVER především možnost okamžitého nasazení výkonného serveru s ihned nakonfigurovaným software pro provoz WWW. Dalším benefitem je možnost získat hardware, software i připojení k Internetu ve formě služby s měsíčním systémem splátek. Smlouva se uzavírá na 12 měsíců a může být automaticky prodlužována. Po prvním roce se výrazně snižuje měsíční poplatek.

V současné době jsou v okamžité nabídce připraveny tyto modely a konfigurace:

Základní popis (ceny podle OS) do 1 roku po 1 roku
OS Linux – Power Edge 350, CPU Celeron 700 Mhz, 128 MB RAM, 20 GB IDE 6.490,– 5.190,–
OS Linux – Power Edge 350, CPU P-III 850 Mhz, 256 MB RAM, 20 GB IDE 6.890,– 5.690,–
OS Windows – Power Edge 350, CPU P-III 850 Mhz, 256 MB RAM, 20 GB IDE 7.390,– 6.190,–
OS Linux – Power Edge 1550, CPU P-III 933 Mhz, 512 MB RAM, 18 GB SCSI 8.590,– 6.690.-
OS Windows – Power Edge 1550, CPU P-III 933 Mhz, 512 MB RAM, 18 GB SCSI 9.090,– 7.190,–

Zákazník má server vyhrazen pouze pro vlastní potřebu a sám si zvolí způsob jeho použití. Je možné ho například využít k provozování www prezentací a aplikací, elektronických obchodů, redakčních systémů, mail serverů atd. Zákazník získává na pronajatý server vzdálený přístup, kterým řídí jeho instalaci, nastavení aplikací i správu. Zároveň přenechává veškerou zodpovědnost za funkčnost hardwarové části serveru na svém provozovateli.