Hlavní navigace

INTERNET OnLine přivítal 200 000. registrovaného uživatele služby QUICK.cz

[Tisková zpráva]

Sdílet

INTERNET OnLine přivítal 200 000. registrovaného uživatele služby QUICK.cz

INTERNET OnLine, internetová divize ČESKÉHO TELECOMU a.s., přivítal v tomto týdnu 200 000. zákazníka služby QUICK.cz – bezplatného přístupu do Internetu. INTERNET OnLine začal nabízet bezplatný přístup do sítě Internet 1.října roku 2000 přes jednotné celonárodní číslo 0971103333.

Vzrůstající permanentní nárůst přístupů do Internetu dokládají také výsledky výzkumu agentury AISA*, která potvrdila, že možnost připojit se k Internetu doma, ve škole, v práci nebo na kterémkoliv jiném místě vyzkoušela již přibližně 1/3 populace v České republice ve věku 9–60 let. Potvrzuje se tak fakt, že Internet je dnes důležitou součástí života populace v České republice a jeho využívání především v oblasti zpravodajství, vzdělávání a zábavy se bude i nadále zvyšovat. Tento trend se projevuje také v nárůstu připojení k Internetu přímo z domova. Ve srovnání s rokem 1999 se počet domácností připojených k Internetu zdvojnásobil.

* INTERNET OnLine, internetová divize Českého Telecomu a.s., prostřednictvím agentury AISA, prováděla v listopadu – prosinci roku 2000 kvantitativní výzkum zaměřený na získání informací o povědomí široké veřejnosti o bezplatných připojeních na Internet a internetových portálech. INTERNET OnLine tak tímto šetřením zahájil mapování českého internetového trhu a hodlá využít tyto výsledky pro jeho budoucí rozvoj.

Veškeré další informace o bezplatném připojení do Internetu naleznete na adrese www.QUICK.cz.

Praha, 1. března 2001

PhDr.Jana Voňavková
PR manažerka INTERNET OnLine
ČESKÝ TELECOM, a.s. – e:tel,o.z.
Thámova 11–13
186 21 Praha 8
tel.: 02/71466312, email:jana.vo­navkova@hq.iol­.cz