Hlavní navigace

Internet pro seniory v Brně

[Tisková zpráva] Domov pro seniory v Brně, Mikuláškovo nám., (dále jen DSM) umožnil svým klientům, díky spolupráci s firmou VYSCO plus s.r.o. a technologiím ZyXEL, využívání internetu. Management DSM tak dbá nejen na zakladní funkčnost Domova z hlediska ošetřovatelské péče, ale i na volnočasové a zejména sociálně-integrační aktivity. Součástí strategického plánu DSM se stalo zajištění moderních způsobů navazování kontaktů klientů s okolím, a internet je pro takovou komunikaci nezbytný.

Sdílet

Firma VYSCO plus se postarala o vybudování komplexní infrastruktury pro rychlý a bezpečný internet v celém areálu Domova. Zářízení je určeno pro seniory se zdravotním handicapem (fyzickým, psychickým nebo kombinovaným) a má kapacitu 120 klientů, ti jsou ubytováni v 60 jednolůžkových a 30 dvoulůžkových pokojích a dostává se jim zejména odborné péče. Díky pokrokovému vedení DSM však mohou využívat i nadstandardních služeb (ne zcela běžných v zařízeních tohoto druhu), jakou je i možnost on-line spojení se světem, přáteli či rodinou.

VYSCO plus využila 3 technologických celků z portfolia společnosti ZyXEL, které do sebe funkčně zapadají a tvoří ucelené řešení. Páteřní metalická síť je postavena na výkonné platformě Gigabit switchů řady GS-1500, pokrytí prostor WiFi signálem zajišťuje 16 Access Pointů řady Business NWA-3100 a řídícím článkem je HotSpot poslední generace N-4100, který se stará o distribuci služeb, oddělení uživatelů (klienti/personál) a jejich autentifikaci v síti.

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Interaktivní možnosti komunikace tak již nejsou jen doménou firem, korporací či technologicky vybavených domácností, ale slouží i seniorům v oblasti sociální integrace.