Hlavní navigace

Internet Security Systems rozšiřuje své portfolio o systém ochrany elektronické pošty

[Tisková zpráva] Praha, 22. září – Společnost Internet Security Systems, Inc. (ISS) (NASDAQ: ISSX), přední dodavatel v oblasti proaktivního zabezpečení, dnes představila Proventia Network Mail Security System. Hardwarové zařízení je určeno výhradně k ochraně infrastruktury elektronické pošty organizací. Na rozdíl od současných řešení, která mají tendenci zaměřovat se jen na antispamové technologie, nabízí nové řešení ISS komplexní proaktivní ochranu před hrozbami přicházejícími elektronickou poštou pomocí technologie Intrusion Prevention System (IPS – systém ochrany před vniknutím do systému) a patentovaného ISS Virus Prevention System (VPS).

Sdílet

Proventia Network Mail představuje rozšíření platformy zabezpečení, které poskytuje ochranu před ohrožením koncových bodů podniku, jeho serverů, sítí a bran. Toto zařízení bylo vytvořeno pro potřeby podniků a řízených služeb poskytovatelů. Proventia Network Mail dokáže chránit organizace všech velikostí. Tento systém zabezpečení je možné využívat stejně tak k ochraně 2500 uživatelů jako celých statisíců uživatelů.

V éře distribuce pracovních sil, virtuálních týmů, pracovníků na cestách a globalizace společností je e-mail nepostradatelnou podnikovou aplikací, která je napadána nejen spamy, ale i phishingem, zahlcením služby, hromadnými adresářovými útoky, viry, červy a ostatními typy škodlivého kódu.

Dle Briana Burke z IDC, „nakupují organizace ve stále větší míře řešení pro ochranu pošty, která chrání před vícenásobným ohrožením, a to formou integrovaného antiviru, antispamu a v některých případech i filtrace obsahu pošty. Tato bezpečnostní zařízení se stávají nejoblíbenější volbou integrované vícenásobné technologie zabezpečení elektronické pošty.“

„ISS dokáže uspokojit nejnáročnější požadavky i těch organizací, které očekávají od svých řešení zabezpečení vysokou funkčnost“ řekl Greg Adams, viceprezident vývoje produktů společnosti Internet Security Systems. „ISS začlenila do této platformy své hlavní technologie s cílem poskytnout jednoduché, ale co možná nejefektivnější prostředky ochrany rozhodujících částí infrastruktury od sítí přes pracovní stanice až po servery. Jelikož se nyní staly e-mailové servery pro útočníky hlavním vstupním bodem do sítě, rozšiřujeme svou vyspělou technologii IPS a unikátní Virus Prevention System o ochranu poštovní infrastruktury společností.“

Proventia Network Mail využívá k ochraně před spamem a širokou škálou škodlivého kódu, který působí na e-mailové systémy přes SMTP protokol, včetně phishingových útoků, virů, červů a ostatního škodlivého kódu, kombinaci IPS, blokování virů, antispamu a technologie filtrování URL. Zařízení prohlédne obsah každého e-mailu, který přišel do organizace na jakékoliv úrovni, a zajistí zablokování 98 % spamu. Je jediným řešením na trhu, které v sobě integruje unikátní technologii ISS Virus Prevention System, která posoudí chování síťového provozu včetně e-mailových příloh a souborů, aby identifikovala a zablokovala viry a ostatní právě vzniklé hrozby ještě předtím, než jsou odhaleny, a odstraní zákeřný obsah ještě dříve, než jej lze stáhnout do počítače.

„Přidáním zabezpečení obsahu elektronické pošty získalo portfolio ISS v oblasti ochrany společností ještě vyšší důraz,“ řekl Eugene Toecker, administrátor pošty v Německém výzkumném centru, FZK. „Za stavu, kdy 80 až 90 procent celosvětového e-mailového provozu je spam, společnosti začínají chápat, že samotné antispamové technologie nejsou k ochraně poštovní infrastruktury před útočníky, kteří infiltrují síť jinými jejími částmi nebo dokonce využitím osobních informací uživatelů, dostatečná. Jsme přesvědčeni, že osvědčené technologie IPS a VPS společnosti ISS výrazně pomohou takovým organizacím, jako je ta naše, ke znovuzískání kontroly nad poštovní infrastrukturou.“

Technologie společnosti ISS ve velké míře využívají poznatků výzkumného a vývojového týmu ISS X-Force. Ze všech zranitelností, které byly v letech 1998 až 2005 odhaleny, jich více než 51 procent spadá do výsledků činnosti právě týmu X-Force.

Řešení ochrany před vniknutím do sítě jsou podpořena unikátní technologií ISS Virtual Patch. Díky způsobu, který tato technologie využívá, je zajištěna ochrana před všemi známými i neznámými typy útoků, aniž by byly vázané na předchozí výskyty napadení a závislé na zveřejnění opravného balíčku ze strany dodavatele napadené aplikace. Díky nezávislosti a ochraně dat do zveřejnění oficiálního opravného balíčku jsou podniky před útoky plně chráněné.

Díky technologii Proventia Management SiteProtector se stal Proventia Network Mail společně s ostatními produkty integrovanou součástí platformy zabezpečení ISS. Díky kombinaci více vrstev s možností centrální správy mohou organizace chránit svá teritoria mnohem efektivněji a dramaticky tak zredukovat náklady na zabezpečení.

Proventia Network Mail bude k dispozici tento měsíc prostřednictvím společnosti ISS i prodejních partnerských kanálů. V České republice přitom ISS spolupracuje se čtyřmi partnery – S&T Services ČR, Syconix, Hewlett Packard ČR a distribuční společností DNS. Na Slovensku má partnery tři – Tempest, S&T SK a distribuční společnost Avnet Slovakia.

Součástí řešení může být volitelně také antivirový systém využívající k vyhodnocení virů signatury. Další informace o systému Proventia Network Mail Security System naleznete na adrese: http://www.is­s.net/products/Pro­ventia_Mail_Ap­pliance/produc­t_main_page.html