Hlavní navigace

Internet Security Systems se stává novým klíčovým členem programu Microsoft SecureIT Alliance

[Tisková zpráva] Praha – 2. října 2006 – Společnost Internet Security Systems, Inc. (ISS) (NASDAQ: ISSX), přední dodavatel v oblasti proaktivního zabezpečení, dnes oznámila své členství v programu SecureIT Alliance. Ten byl vytvořen společností Microsoft a sdružuje přední hráče na poli zabezpečení, kteří spolupracují na vývoji produktů a chrání tak své zákazníky před nebezpečím, jenž může hrozit v prostředí operačního systému Windows.

Sdílet

Cílem programu SecureIT Alliance je zajištění rychlejší výměny informací mezi svými členy a sdílení nových postupů při vývoji nejlepších možných zabezpečovacích produktů pro uživatele počítačů, aby byla zajištěna jejich snadná a bezpečná integrace do prostředí Windows. Aliance také spolupracuje na zvýšení povědomí zákazníků o těchto řešeních za pomoci velkého množství informačních materiálů, které se týkají bezpečnosti a které jsou stále zveřejňovány na jejích webových stránkách na adrese http://www.se­cureitalliance­.org.

„Internet Security Systems je novým důležitým přírůstkem do naší aliance,“ řekl Gerry Albert, generální ředitel společnosti Microsoft. „ISS jako přední dodavatel proaktivního zabezpečení přináší do prostředí Windows unikátní poznatky, které jsou zaměřeny na ochranu sítí, serverů i jednotlivých stanic, a to ještě dříve, než mohou být napadeny. ISS coby průkopník vyhodnocení zranitelností a ochrany před napadením ovlivní významnou měrou komunikaci mezi spolupracujícími firmami a pozvedne úroveň řešení IT profesionálů v oblasti bezpečnosti.“

„Oblast zabezpečení se během posledních deseti let dramaticky změnila,“ řekl Peter Allor, ředitel výzkumu Internet Security Systems. „Útočníci na internetu již nejsou izolované skupinky vyvíjející škodlivý kód jen proto, aby získali slávu. Jsou natolik motivováni ziskem a vysoce sofistikovaní a organizovaní, že neexistuje samostatná komerční či vládní organizace, která by se jim mohla samostatně bránit. Jedinou cestou, jak potírat koordinované úsilí podsvětí, je střetnout se s ním ruku v ruce s klíčovými oborovými aktéry, kteří spolupracují mnohem účinněji a efektivněji, než počítačové kriminální živly.“

Tím, že se aliance rozšířila o ISS, ještě více podnítila mohutné úsilí ISS o spolupráci. Internet Security Systems díky své odpovědné politice stále častěji úzce koordinuje své úsilí s vývojáři hlavních dodavatelů včetně společnosti Microsoft, a tím informuje o hlavních chybách a pomáhá je korigovat. ISS je navíc členem mnoha dalších asociací zabývajících se zabezpečením, včetně National Infrastructure Advisory Council (NIAC). Tom Noonan, prezident ISS a CEO se stal v roce 2002 zakládajícím členem této asociace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).