Hlavní navigace

Internet Speed

[Tisková zpráva] - Eurotel jako první operátor na českém trhu spouští službu Internet Speed, založenou na technologii HSDPA, která výrazně urychluje datové přenosy v síti UMTS

Sdílet

Praha, 10. dubna 2006 – Společnost Eurotel Praha, spol. s r.o. oznámila, že je připravena spustit do provozu technologii HSDPA, která zvyšuje reálnou rychlost stahování dat v mobilní síti třetí generace UMTS až na 1 024 kbit/s, a to nejen v České republice v oblastech pokrytých signálem UMTS, ale také včetně neustále rostoucího počtu zahraničních destinací. Eurotel toto super rychlé mobilní datové připojení pod názvem Internet Speed bude nabízet s datovou PCMCIA kartou od 11. dubna letošního roku. Současně připravuje rozšíření svého portfolia také o mobilní telefony kompatibilní s touto moderní technologií.

Prvního prosince minulého roku spustil Eurotel komerční provoz v síti třetí generace UMTS. Svým zákazníkům nabídl první a jedinou ucelenou nabídku UMTS služeb v České republice, která je založena nejen na přenosu dat, ale i hlasu, obrazu a kvalitních multimediálních službách v reálném čase. Všichni zákazníci smluvních i předplacených služeb Eurotelu tak mohou využívat kvalitní vysokorychlostní připojení k internetu, videotelefonování, moderní multimediální aplikace, rychlé stahování videa a hudby či sledování televizního vysílání a dopravních kamer v reálném čase. A to vše bez zbytečných průtahů. Ke vstupu do světa UMTS totiž není potřeba žádná speciální aktivace – pouze SIM karta od Eurotelu a mobilní telefon nebo datová karta podporující služby v síti UMTS.

Internet Speed – přeřaďte na vyšší rychlost!
Nyní Eurotel přichází s rozšířením UMTS technologie o nejmodernější nadstavbovou technologii HSDPA (High Speed Downlink Packet Access), která umožní značně urychlit datové přenosy v síti UMTS, a to v první fázi až na 1 024 kbit/s reálné přenosové rychlosti. Během dalších dvou let se tato rychlost bude postupně zvyšovat. „Při spuštění sítě UMTS jsme slíbili, že HSDPA našim zákazníkům předložíme nejpozději v první polovině letošního roku. Tento slib nyní plníme a tuto ultramoderní technologii vysokorychlostního mobilního přenosu dat a připojení k internetu spouštíme do komerčního provozu. Naši zákazníci budou moci využívat této převratné novinky jako jedni z prvních na celém světě,“ říká Stanislav Kůra, výkonný ředitel pro strategii a vývoj produktů společnosti Eurotel Praha, spol. s r.o. a dodává: „V první fázi přicházíme s datovou kartou pro notebooky, v příštích měsících představíme i mobilní telefony kompatibilní s touto technologií.“

Technologie HSDPA posouvá datové rychlosti v síti UMTS do nové dimenze. Zákazníci získávají časově neomezený a opravdu vysokorychlostní mobilní přístup k internetu, firemním sítím a aplikacích, ať jsou kdekoli – doma, v kanceláři nebo na služební cestě v Čechách i zahraničí. Nová technologie zásadně vylepšuje možnosti vzdálené mobilní datové komunikace. Přijímání a odesílání pošty s velkými přílohami, synchronizace dat, stahování objemných souborů či prohlížení internetových stránek je díky této technologii rychlé a bez nepříjemného čekání.

Internet Speed – měsíční paušál za 699 Kč
Pro zákazníky je připravena datová PCMCIA karta do notebooku Huawei E620, která kombinuje technologie HSDPA, UMTS, EDGE a GPRS. Cena karty při dvouročním závazku a minimálním měsíčním účtu ve výši 600 Kč začíná na 2 995 Kč. Službu Internet Speed lze neomezeně využívat již za 699 Kč měsíčně. V případě tohoto paušálního zpoplatnění zákazníci neplatí za objem přenesených dat ani za čas strávený na internetu. Rychlosti, které technologie HSDPA nabízí, mohou využívat i zákazníci, kteří používají jiný datový tarif, kde objem přenášených dat podléhá zpoplatnění. U těchto tarifů bude rychlost v případě využití HSDPA karty v pokrytých oblastech navýšena automaticky.

Mobilní vysokorychlostní internet pro více než 80 % české populace
Službu Internet Speed mohou zákazníci zatím využívat v Praze a Brně. Jelikož Eurotel považuje HSDPA za klíčovou přístupovou technologii, během příštích dvou let bude intenzivně pracovat na rozšiřování pokrytí v dalších velkých městech. Na zbylém území České republiky navazuje existující pokrytí GPRS a EDGE, což umožňuje 99% internetovou mobilitu. Technologie HSDPA je dalším kamínkem do pestré mozaiky technologií, které Eurotel nabízí, a zákazníci si tak mohou zvolit to nejvhodnější řešení svého přístupu k internetu na většině území České republiky. V kombinaci s technologií CDMA2000 1×EV-DO totiž Eurotel nabízí vysokorychlostní mobilní datovou komunikaci více než 80 procentům populace! Srovnatelnou komplexní nabídku, míru pokrytí, rychlosti a mezinárodní kompatibility vysokorychlostního mobilního přenosu dat není schopen nabídnout žádný jiný mobilní operátor v České republice.

HSDPA v zahraničí – stále rostoucí počet zemí
Eurotel spouští HSDPA jako jeden z prvních operátorů, nicméně již dnes lze rychlosti poskytované touto technologií využívat také v zahraničí. V současné době se k více než 80 operátorům ve více než 40 zemích světa, kteří provozují UMTS síť, řadí i deset operátorů v šesti zemích, kteří tuto převratnou novinku již také nabízejí. Zákazníci Eurotelu tak budou moci tuto superrychlou technologii využívat například ve vybraných městech USA, Velké Británie, Německa, Rakouska, Portugalska či Bulharska. A počet operátorů, kteří tuto technologii zavádějí, neustále roste. Ještě do konce letošního roku bude tato technologie zákazníkům Eurotelu k dispozici v sítích dalších několika desítek zahraničních operátorů.

Nokia – dodavatel technologického řešení Na přípravě a spuštění technologie HSDPA Eurotel spolupracuje s lídrem v oblasti UMTS a HSDPA infrastruktury a dodavatelem mobilních telefonů, společností Nokia. Pentti Tolonen, General Manager, Networks, Nokia k tomuto partnerství říká: „Jsme velmi rádi, že můžeme s Eurotelem na spouštění služeb HSDPA spolupracovat, jedná se o důležitý milník pro Českou republiku i pro skupinu Telefónica. Řešení HSDPA od společnosti Nokia umožňuje skutečný rozvoj trhu mobilních multimediálních služeb, čímž potvrzuje sílu společnosti Nokia právě v oblasti pokročilých technologií pro radiové sítě.“

Více informací o službě je k dispozici na www.eurotel.cz, prodejních místech Eurotelu nebo na bezplatné infolince 800 333 333. Uvedené ceny jsou bez DPH.