Hlavní navigace

Internetová televize od společnosti Siemens pro KPN

[Tisková zpráva] Největší nizozemský operátor KPN se sídlem v Haagu spustil v květnu svou TV službu na bázi IP Mine, kterou poskytuje na domácích televizních přijímačích prostřednictvím širokopásmového připojení a set-top boxu. Nabízí tak řadu nových příležitostí pro interaktivní používání televize. Společnost Siemens dodala technologii a integrovala řešení do sítě operátora.

Sdílet

Sledování televize na obrazovce prostřednictvím internetového protokolu – ve zkratce „IPTV” – umožňuje divákům vstoupit do zcela nového světa mediálního využití. Zákazníci KPN si například mohou vyvolat programy tří veřejnoprávních nizozemských stanic až deset dní poté, co byly odvysílány. Mohou také nahrát až 100 hodin pořadů prostřednictvím rekordéru na síti a v elektronickém průvodci si mohou zvolit z vysílání 65 televizních a 60 radiových stanic. Na vyžádání je k dispozici také široká nabídka celovečerních filmů. Technologií, na které tento IPTV balíček funguje, je Surpass Home Entertainment společnosti Siemens.

„Mine nabízí zcela nový způsob sledování televize,“ řekl Ludolf Rasterhoff, ředitel pro TV a média společnosti KPN. „Umožňuje našim zákazníkům toto médium používat interaktivně.“

KPN také plánuje do své IPTV služby zahrnout speciální interaktivní pořady. Tři největší fotbalové kluby v zemi – Ajax, Feyenoord a PSV – například nabídnou svůj vlastní televizní kanál.

Siemens společnosti KPN poskytl komplexní IPTV řešení na klíč, včetně systémů správy všech aplikací, správy digitálních práv a jednotnou správu uživatelů. Middleware zprostředkovávající komunikaci mezi sítí a set-top boxem je produktem společnosti Myrio, vedoucího specialisty na middleware, dceřiné společnosti Siemens, která byla v roce 2005 zakoupena pro doplnění vlastního IPTV řešení společnosti Siemens.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).