Hlavní navigace

Internetové bankovnictví ČSOB a Poštovní spořitelny: nejvíc platforem a jazykových verzí

[Tisková zpráva] PRAHA, 19. července 2006 – Podle nezávislého průzkumu výzkumné agentury NMS nabízí internetové bankovnictví ČSOB a Poštovní spořitelny nejlepší a nejspolehlivější přístup do internetového bankovnictví z alternativních prohlížečů a platforem ze všech velkých českých bank.

Sdílet

Na platformě Windows běží v alternativních prohlížečích kromě samotné funkčnosti internetového bankovnictví ČSOB a PS také infolinka, v případě ČSOB i čtečka čipových karet. Klienti obou ústavů mohou pro fungování internetového bankovnictví využívat i platformy Linux a MAC.

Ve všech případech se jedná kromě Internet Exploreru o prohlížeče Firefox, Opera a Netscape.

ČSOB nabízí svým klientům internetové bankovnictví pod značkou ČSOB Internetbanking 24 nebo ČSOB Businessbanking 24, Poštovní spořitelna pak pod značkou Max Internetbanking PS.

Průzkum pro ČSOB zpracovala nezávislá výzkumná agentura NMS a jeho cílem bylo srovnat internetové bankovnictví všech velkých bank působících na českém trhu.

Podle dalšího průzkumu společnosti Janco Associates, Inc. měl v lednu největší podíl ve světě prohlížeč Internet Explorer s 82,83 procenty trhu. Svoji druhou pozici posílil Firefox, který za poslední rok přidal 7,81 procentních bodů a nyní má podíl 12,61 %. Třetí je Netscape s podílem 2,33 %.

Dubnový průzkum francouzské společnosti XiTi Monitor odhalil, že prohlížeč Firefox v Česku upřednostňuje 29,07 % internetových uživatelů, čímž se ČR řadí na šesté místo v evropských zemích. Vede Slovinsko s 35,8 %.