Hlavní navigace

Internetové dětské rádio Pigy chce do éteru. Žádá o FM licenci

[Tisková zpráva] Praha, 18. 10. 2011 – Mediální dům Lagardère Active, provozovatel rádií Evropa 2 a Frekvence 1, dnes požádal o licenci pro pozemní vysílání dětského rádia Pigy.

Sdílet

„Pohádkové rádio Pigy jsme před necelým rokem odstartovali na webu a setkali jsem se s ohromujícím zájmem rodičů, dětí i učitelek v mateřských školách. Oceňují bezpečné médium pro děti, které vzdělává i baví,“ popisuje Lubor Zoufal, ředitel sekce digitálních médií Lagardère Active. „Získat možnost vysílat na standardních frekvencích prostřednictvím pozemních vysílačů je pro nás logický krok, aby mohl Pigy dále růst,“ dodal.

Pigy doposud vysílá na internetu na www.pigy.cz. Od zahájení ho průměrně spouští malí a velcí posluchači 150 000 krát měsíčně.

Jeho symbolem je růžové prasátko a zaměřuje se na vzdělávání a zábavu předškolních a mladších školních dětí. Nepřetržitě vysílá proud klasických českých pohádek. A vedle toho ještě dva streamy s nejznámějšími písničkami z pohádek a hitparádu dětských hitů Disco Trysko.

Audio obsah doplňují webové hry trénující paměť a soustředění nebo omalovánky rozvíjející představivost. Pigy učí děti anglicky, cvičí a tančí s nimi. Ve spolupráci s iniciativou Celé Česko čte dětem pak motivuje rodiče ke společnému čtení nahlas.

“Věříme, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání oznámí své vyjádření ohledně licence k provozování rozhlasového vysílání přes pozemní vysílače v krátké době,” dodal Zoufal.