Hlavní navigace

Internetové obchody KASA chystají další zahraniční expanzi – na řadě je Maďarsko

[Tisková zpráva] Po Česku, Slovensku, Polsku a Německu bude Maďarsko pátou zemí, kde bude internetové obchodní centrum KASA provozovat svůj obchod.

Sdílet

Obchody KASA, které patří mezi největší internetové obchodní centra v Česku, na Slovensku, Německu a Polsku, se chystají na expanzi do Maďarska. “Chceme stihnout část vánoční sezóny“, říká Martin Kasa, zakladatel a ředitel KASA.cz. Cílem na maďarském trhu je již v roce 2008 zaujmout jednu z vedoucích pozic. Prodávaným sortimentem bude v počátku hlavně audio-video, výpočetní a bílá technika.

„Bude se jednat patrně o nejdražší expanzi na zahraniční trh v historii našich internetových obchodů. Důvodem je snaha velmi rychle získat pozice na trhu,“ dodává Martin Kasa. Další expanze na východoevropské trhy je již ve fázi reálných příprav a bude oznámena do konce roku 2007.

Maďarsko nabízí zajímavé obchodní příležitosti, protože internetový trh není ještě tak vyspělý jako v České republice. „Chceme lidi v Maďarsku naučit nakupovat online, zkušenosti máme ze Slovenska, Německa a Polska. Cílem je dosáhnout zde stejné pozice jakou máme na Slovensku, kde je náš obchod Hej.sk výraznou jedničkou na trhu,“ říká Martin Kasa. Trhy východní Evropy jsou pro internetové obchody se silnou pozicí výbornou příležitostí k růstu. Internetové obchody KASA počítají v příštím roce s tržbami přes 1,5 miliardy korun a do 2 let chtějí zaujmout pozici jedničky také na českém internetovém tržišti.