Hlavní navigace

Internetové vysílání tří celoplošných stanic Českého rozhlasu je plně digitální

[Tisková zpráva] Český rozhlas a server Live.cz ohlašují novinku v internetovém vysílání. Na základě spolupráce obou společností přešly tři celoplošné stanice Českého rozhlasu - ČRo 1 - Radiožurnál, ČRo 2 - Praha a ČRo - 3 Vltava na plně digitální cestu odbavování signálu na Internetu.

Sdílet

Praha, 10. dubna 2006 – Od 10. dubna přechází stanice ČRo 1 – Radiožurnál, ČRo – 2 Praha a ČRo – 3 Vltava na plně digitální vysílání na internetu. Milionům posluchačů doma i ve světě se tak otevírá prostor poslouchat celoplošné vysílání Českého rozhlasu v té nejvyšší kvalitě, která předčí kvalitu VKV vysílání a plně se vyrovná CD kvalitě. Signál jde technologií ADAT po optické trase do digitální zvukové karty, kde je na 48kHz vzorkování zpracován a pomocí technologie Microsoft Windows Media komprimován. Dále jde již komprimovaný signál do distribučního serveru Live.cz, odkud je distribuován desetitisícům posluchačů doma i ve světě. Server automaticky pro klienta vybírá nejvhodnější přenosovou rychlost, takže poslech funguje od mobilních telefonů až po broadbandové připojení.

Kromě tří výše uvedených celoplošných stanic již v digitální kvalitě vysílají tyto stanice Českého rozhlasu: ČRo Leonardo, ČRo Rádio Česko, ČRo D-Dur a ČRo 4 – Radio Wawe.

Posluchači si novou kvalitu vysílání mohou naladit na serverech www.rozhlas.cz/zive a www.live.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).