Hlavní navigace

Internetový časopis Yomag nyní i v češtině

[Tisková zpráva] Mezinárodní internetový časopis Yomag, jehož činnost nyní koordinuje Sdružení obrany spotřebitelů, má řadu příznivců a spoluautorů mezi mladými lidmi v mnoha zemích. Díky podpoře EU do něj je nyní možno přispívat na adrese www.yomag.cz i v češtině.

Sdílet

Yomag.net je internetový časopis, kam píší mladí lidé z celého světa pro mladé lidi z celého světa v angličtině. Časopis je určen všem, kdo se zajímají o životní styl, otázky globalizace světa, trvale udržitelného rozvoje, o ekonomii, ekologii, ale také o hudbu, internet, reklamu a její psychologii, cestování a další. „Uvítáme, když se nám přihlásí každý, kdo má co říct a má ambici a odvahu stát se aspoň na chvíli novinářem. Každý má možnost psát články, které budou posléze zveřejněny,“ uvedl k rozbíhajícímu projektu jeho koordinátor Martin Dobeš a dodal: „V rámci projektu podpořeného EU bylo možné celý systém zásadně zmodernizovat a zpracovat českou mutaci.“

Yomag je zároveň obrovským kotlem kritických názorů, myšlenek a nápadů. Každý, kdo chce, může vyslovit svůj názor, buď prostřednictvím vlastního článku, nebo komentáře. Mladí lidé mohou např. psát a diskutovat o tom, zda by se měly odpustit dluhy chudým zemím, zda by se mělo zakázat používání zvířecích kožešin v oděvním průmyslu nebo klidně o tom, jestli to Bill Gates zase poslední dobou nepřehání.

Internetový časopis Yomag oslovuje nejen studenty, ale i učitele. Poskytuje jim možnost diskutovat se studenty na témata, která se probírají ve výuce nebo témata, která studenty zajímají. Učitelé tak získají zpětnou vazbu a témata, o nichž studenti píší, se mohou stát dobrou pomůckou v metodice výuky. Učitelé rovněž mohou využít možnosti psát nejen své vlastní články a informovat o zajímavých událostech ve své škole, ale také zadávat ankety, které se objeví na internetu.

Bonusem pro učitele bude jistě i rozsáhlá inspirační databanka pedagogických materiálů, které budou moci využít ve své výuce. Databanka bude mít pokročilý vyhledávací systém podle druhu materiálu, jazyka, kategorie, cílové skupiny atd. Učitelé mají možnost nejen všechny materiály zdarma stahovat, ale i sami vkládat nové výukové materiály a připojovat k nim své zkušenosti a komentáře.