Hlavní navigace

Internetový Ježíšek pomůže vybrat vánoční dárky

[Tisková zpráva] PRAHA 31. října 2006 – Pokud nechcete pod vánočním stromečkem opět nalézt ponožky nebo svetr s jelenem, můžete vyzkoušet bezplatnou a nekomerční službu MilyJezisku.cz. Internetový Ježíšek letos navíc vypadá úplně jinak. Zájemce o tuto službu si po přihlášení vytvoří seznam dárků, které by chtěl dostat na Vánoce. Zároveň zadá e-mailové adresy svých přátel a známých.

Sdílet

Přátelé a známí dostanou na e-mail tajné heslo, přihlásí se do služby MilyJezisku.cz a mohou se mezi sebou dohodnout, kdo vybrané dárky zakoupí. Obdarovaný přitom až do poslední chvíli neví, od koho a jaké dárky skutečně dostane. Není tedy ochuzen o překvapení při rozbalování dárků pod vánočním stromečkem.

Na podporu byla letos vytvořena dvě krátká videa. V prvním lidé uslyší hlas známého politika: http://www.you­tube.com/watch?v=I­byfrW1WOuI

Druhé video připomíná, že bez služby MilyJezisku.cz můžete pod stromečkem nalézt dárky, které jste nechtěli: http://www.you­tube.com/watch?v=l-e_ugUbyZM

MILYJEZISKU.CZ FUNGUJE JIŽ ČTVRTÝM ROKEM
Neziskový a nekomerční projekt MilyJezisku.cz vymyslel při holení v koupelně v roce 2003 Robert Němec, ředitel reklamní agentury RobertNemec.com. „Moje rodina bydlí v různých částech země. Potřebovali jsme nějaký způsob, jak se domluvit, co kdo komu koupí,“ vzpomíná Němec.

„Pokud všichni používáme MilýJežíšku.cz, nemůže se stát, že by některý z obdarovaných nalezl pod stromečkem více stejných dárků,“ dodává Němec. To byl také jeden z důvodů, proč se rozhodl službu spustit. MilyJezisku.cz funguje již čtvrtým rokem zcela bez reklam.

VÍCE NEŽ 20 000 NÁVŠTĚVNÍKŮ
MilyJezisku.cz ke své propagaci využívá virální marketing. Pokud se uživatel přihlásí do služby, zašle se jeho příbuzným a známým e-mail o tom, že na webu MilyJezisku.cz je jeho seznam přání k Vánocům.

Tím se na web dostanou další návštěvníci, kteří se opět mohou přihlásit a poslat seznam dárků svým přátelům. Navíc, jakmile uživatel odešle svým přátelům seznam přání, je vyzván, aby o službě MilyJezisku.cz informoval další své známé. Mnoho lidí této možnosti využije.

Druhým způsobem, jak se lidé dostanou na www.milyjezisku.cz, jsou vyhledávače „Podle výsledků statistik návštěvnosti MilýJežíšku.cz jsme zjistili, že si lidé začínají na internetu vyhledávat vánoční dárky poslední říjnový týden,“ uvádí Němec.

Podle statistik Google Analytics využilo službu od listopadu do prosince 2005 celkem 20 984 návštěvníků.