Hlavní navigace

Interoute získala akreditaci ISO 27001

[Tisková zpráva] Řízení zabezpečení ve společnosti Interoute dostalo osvědčení nejlepší praxe (Best Practice)

Sdílet

29. srpna 2008 – Společnost Interoute, vlastník nejvyspělejší sítě nové generace provozované na evropském kontinentu, dnes oznámila, že její klientské centrum v Praze získalo osvědčení ISO/IEC 27001. ISO 27001 je světově uznávané osvědčení pro zabezpečení informací a společnost Interoute získala akreditaci prostřednictvím expanze stávajícího systému zabezpečení, jehož nezávislý audit provedla agentura Lloyd´s Register Qualified Assurance Group (LRQA). Již v minulosti společnost získala stejné osvědčení pro svá datová střediska v Amsterodamu a Ženevě, přičemž do konce roku 2008 se plánuje stejné osvědčení pro pobočku ve Stockholmu.

Zabezpečení je kritickou komponentou každého datového řešení a společnost Interoute chce dát jasně najevo, že tyto záležitosti bere se vší vážností a že zabezpečení, které nabízí svým klientům, je na té nejvyšší úrovni. Osvědčení ISO 27001, které obdrželo provozní středisko společnosti Interoute, je nejlepším důkazem o schopnostech společnosti Interoute chápat požadavky největších světových firem a nabízet jim zabezpečená řešení. Firemní prostředí musí dnes splňovat stále více regulačních požadavků a ochrana dat před bezpečnostními hrozbami, jako je zneužití dat, hackerský útok nebo poškození viry, je i nadále hlavní prioritou. Společnost Interoute uplatňuje v této oblasti standardy ISO 27001, které jsou zárukou toho, že nejlepší postupy v oblasti zabezpečení jsou začleněny do samého nitra klíčových procesů a systémů provozovaných společností Interoute.

Joe Stevens, ředitel pro zabezpečení provozu ve společnosti Interoute, udělení osvědčení komentoval slovy: „Naši klienti nám důvěřují, že se o jejich data postaráme. Osvědčení ISO 27001 je tím nejlepším důkazem, že usilujeme o dosažení nejlepší praxe řízení zabezpečení ve všech našich provozních střediscích. Certifikace naší pražské pobočky, kterou provedla nezávislá auditorská firma LRQA, je poslední v řadě akreditací, které jsme obdrželi za naše bezpečnostní řešení a plně demonstruje naše schopnosti chránit klienty před bezpečnostními hrozbami a možnými slabými místy systému.“

Don Stanley, který je ve firmě LRQA odpovědný za hodnocení a školení, prohlásil: „Pražské centrum společnosti Interoute prošlo důkladnou prověrkou procesů a na základě našich zjištění můžeme konstatovat, že plně vyhovělo požadavkům pro udělení osvědčení ISO/IEC 27001. Společnost Interoute prokázala značné úsilí o dosažení těch nejkvalitnějších způsobů práce s daty svých klientů.“

Společnost Interoute je držitelem řady osvědčení a certifikátů po celé Evropě, nicméně v roce 2006 se rozhodla přejít na osvědčení ISO27001, neboť toto osvědčení je široce uznáváno jako osvědčený standard pro zabezpečení informací.