Hlavní navigace

Interoute získala akreditaci ISO 27001

[Tisková zpráva] Řízení zabezpečení ve společnosti Interoute dostalo osvědčení nejlepší praxe (Best Practice)

Sdílet

29. srpna 2008 – Společnost Interoute, vlastník nejvyspělejší sítě nové generace provozované na evropském kontinentu, dnes oznámila, že její klientské centrum v Praze získalo osvědčení ISO/IEC 27001. ISO 27001 je světově uznávané osvědčení pro zabezpečení informací a společnost Interoute získala akreditaci prostřednictvím expanze stávajícího systému zabezpečení, jehož nezávislý audit provedla agentura Lloyd´s Register Qualified Assurance Group (LRQA). Již v minulosti společnost získala stejné osvědčení pro svá datová střediska v Amsterodamu a Ženevě, přičemž do konce roku 2008 se plánuje stejné osvědčení pro pobočku ve Stockholmu.

Zabezpečení je kritickou komponentou každého datového řešení a společnost Interoute chce dát jasně najevo, že tyto záležitosti bere se vší vážností a že zabezpečení, které nabízí svým klientům, je na té nejvyšší úrovni. Osvědčení ISO 27001, které obdrželo provozní středisko společnosti Interoute, je nejlepším důkazem o schopnostech společnosti Interoute chápat požadavky největších světových firem a nabízet jim zabezpečená řešení. Firemní prostředí musí dnes splňovat stále více regulačních požadavků a ochrana dat před bezpečnostními hrozbami, jako je zneužití dat, hackerský útok nebo poškození viry, je i nadále hlavní prioritou. Společnost Interoute uplatňuje v této oblasti standardy ISO 27001, které jsou zárukou toho, že nejlepší postupy v oblasti zabezpečení jsou začleněny do samého nitra klíčových procesů a systémů provozovaných společností Interoute.

Joe Stevens, ředitel pro zabezpečení provozu ve společnosti Interoute, udělení osvědčení komentoval slovy: „Naši klienti nám důvěřují, že se o jejich data postaráme. Osvědčení ISO 27001 je tím nejlepším důkazem, že usilujeme o dosažení nejlepší praxe řízení zabezpečení ve všech našich provozních střediscích. Certifikace naší pražské pobočky, kterou provedla nezávislá auditorská firma LRQA, je poslední v řadě akreditací, které jsme obdrželi za naše bezpečnostní řešení a plně demonstruje naše schopnosti chránit klienty před bezpečnostními hrozbami a možnými slabými místy systému.“

Don Stanley, který je ve firmě LRQA odpovědný za hodnocení a školení, prohlásil: „Pražské centrum společnosti Interoute prošlo důkladnou prověrkou procesů a na základě našich zjištění můžeme konstatovat, že plně vyhovělo požadavkům pro udělení osvědčení ISO/IEC 27001. Společnost Interoute prokázala značné úsilí o dosažení těch nejkvalitnějších způsobů práce s daty svých klientů.“

Společnost Interoute je držitelem řady osvědčení a certifikátů po celé Evropě, nicméně v roce 2006 se rozhodla přejít na osvědčení ISO27001, neboť toto osvědčení je široce uznáváno jako osvědčený standard pro zabezpečení informací.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).