Hlavní navigace

Interpelace s Tomášem Sedláčkem 24. března živě na Dvojce

[Tisková zpráva] Tématem nového pořadu Interpelace s ekonomem Tomášem Sedláčkem bude Umění reforem. Diskusní setkání bude vysílat ČT2 živě ve čtvrtek 24. března od 16:00 hodin stejně jako před měsícem z Nové scény Národního divadla.

Sdílet

„Všichni po ní touží, ale když jí mají, láme krky. Nemluvím o dračicích ani o bájných sfingách, řeč je o reformách. Lze naši společnost vůbec reformovat? A kdy bude reformám konec? Nebo jsme odsouzeni k věčné nespokojenosti a permanentním reformám? A není třeba reformovat vůbec způsob reformování, tedy provést reformu reformy?“, charakterizuje Tomáš Sedláček téma dalšího diskusního setkání. Pozvání na pódium Nové scény Národního divadla přijali z politiků Miroslav Kalousek a Vladimír Špidla, jejichž úkolem bude mluvit o reformách bývalých i plánovaných.

Mezi glosátory se objeví biolog a filozof Stanislav Komárek a mladá politoložka Anna Matušková. Významnou roli hrají v pořadu také bloggeři, kteří za oponou píší své poznámky k průběhu diskuse a snaží se jí zároveň usměrňovat. Dotazy mohou pokládat nejen diváci přítomní v sále divadla, ale i doma u internetu. Problematika reforem se jeví jako naléhavé, ale i málo čitelné a zprofanované téma zároveň. Pochopí televizní divák, oč tu vlastně běží? „Lze reformovat tak, aby byl národ spokojen, nebo se znamení skutečné reformy pozná jen podle toho, že vzduchem létají nadávky a vajíčka? Jsme národ nerozhodných diskutérů a nulových reforem? Nebo jsme se poddali mýtu, že reforma může být „ihned výhodná pro všechny“, že „vyhrává každý“? Zruinovala reforma zdravotnictví zruinovala popularitu i mistrovi komunikace a králi sympatie Obamovi? Jsme na administraci bolesti příliš rozmazlení? A kdy nejlépe reformovat? V krizi, nebo v tučných, pohodlných letech? Jak vás zklamaly reformy? Co bylo těžší, nebo snazší než jste očekávali? Jakpak se reformuje v třetím tisíciletí, s Damoklovým mečem nezvolení neustále nad hlavou? Pojďte poradit, jak na to,“ dodává Tomáš Sedláček.

Pořad Interpelace s Tomášem Sedláčkem vzniká ve spolupráci s Novou scénou Národního divadla, www.aktualne.cz a FAMU a bude se vysílat každý 4. čtvrtek v měsíci až do června. Od dubna se stávají interpelace součástí Televizní akademie. Režie I. Wágner (FAMU) a V. Křístek (ČT).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).