Hlavní navigace

Společnost InterSystems přichází s největší sadou nových funkcí pro vysoce výkonnou objektovou databázi CACHÉ

[Tisková zpráva] Inovace zaměřené na vestavný nástroj pro vytváření a zpracovávání sestav, bezpečnost webových služeb a kvalitnější správu systému

Sdílet

Česká republika, Praha – 31. srpna 2009 – Společnost InterSystems Corporation představila soubor inovativních technologických doplňků pro svou vysoce výkonnou objektovou databázi InterSystems Caché®. Nové funkce, které jsou nyní k dispozici, umožňují výkonnější vytváření a zpracovávání sestav, zvyšují bezpečnost webových služeb a zlepšují správu a sledování systému. „Přidání těchto funkcí dokládá, že se snažíme maximálně vycházet vstříc požadavkům naší celosvětové klientely. Poskytujeme funkce, o které právě nyní naši zákazníci mají největší zájem a které nejvíce potřebují, aby byli celkově úspěšní,“ řekl Robert Nagle, viceprezident InterSystems pro vývoj softwaru.

Společnost InterSystems vyvíjí inovativní databázový a integrační software a software zaměřený na podnikovou inteligenci (BI). Databáze Caché, známá po celém světě jako vysoce škálovatelná objektová databáze pro transakční systémy, zpracovává SQL dotazy rychleji než relační databáze a umožňuje rychlý vývoj webových aplikací.

Funkce nové úrovně

Hlavními novinkami v systému Caché jsou:

  • Vestavný nástroj pro vytváření a zpracovávání zpráv – Nový modul sestav ZEN frameworku zcela eliminuje závislost na drahých externích reportovacích nástrojích. Vývojářům jsou snadno k dispozici pokročilé funkce pro vytváření a zpracovávání sestav a oddělení IT zaznamenávají významné úspory nákladů. Sestavy mohou být generovány ve formátu HTML, PDF a PostScript a je možné je zobrazit v prohlížeči či vytisknout. Programování změn je snadné a rychlé, což zajišťuje, že uživatelé mají obratem k dispozici nové požadované sestavy.
  • Bezpečnost webových služeb – Caché rozšiřuje podporu standardu WS-Security 1.1. Standard WS Security, uznávaný ve svém odvětví jako základ pro vývoj zabezpečených distribučních aplikací a webových služeb, je charakteristický tím, že než je možné začít se samotným vývojem, je třeba nastudovat velké množství velmi podrobných dokumentů, a to často trvá celé týdny. Implementace standardu WS-Security 1.1 společností InterSystems však znamená velký rozdíl – díky ní lze snadno a rychle vytvářet praktické, vysoce bezpečné webové služby, u nichž je zároveň zajištěna kompatibilita se standardem. Snadno a rychle tak lze implementovat klíčové bezpečnostní prvky, jako jsou digitální podpisy, šifrování pomocí klíče, vytváření certifikátů X.509 a prosazování zabezpečovacích postupů v Security Assertion Markup Language (SAML).
  • Kvalitnější správa systému – Díky řadě nových vlastností je správa systému komplexnější a zároveň se snáze implementuje. Nové úrovně validace, rozsáhlejší dokumentace a detailnější systémové informace zaručují, že konfigurace systému je validní a že je zachována integrita. Nově byl implementován standard IPv6 a k dispozici jsou též funkce pro zmenšení velikosti databáze v případě, že je znovu potřeba volné místo, podpora uživatelského přizpůsobení instalace pro usnadnění nasazení systému a vylepšení uživatelského rozhraní v portálu pro správu systému.

Uživatelé, kteří jako první začali používat inovace Caché, reagovali na změny velmi pozitivně. Příkladem laboratoř Bio-Reference Laboratories, Inc. (NASDAQ: BRLI), využívá sestavy v Zenu v jedné ze svých klíčových aplikací. BRLI je třetí největší laboratoř s kompletním rozsahem služeb ve Spojených státech. Poskytuje diagnostické služby pro onkologii, gynekologii a porodnictví a genetiku a je největší nezávislou laboratoří na trhu na severovýchodě Spojených států. „Používáme modul sestav v Zenu ke generování standardních a grafických sestav ve formátu PDF, popisek a formulářů – nic z toho nebylo možné s naším dřívějším systémem,“ řekl Mike Senatore, manažer pro vývoj aplikací. „Sestavy se vytvářejí snadno, což šetří spoustu času, a působí jednotným dojmem. Reakce interních uživatelů i reakce zákazníků byla velmi pozitivní,“ hodnotí M. Senatore. „Se sestavami vytvářenými v Zenu nepotřebujeme žádný externí reportovací nástroj, což má pozitivní vliv na náš hospodářský výsledek.“¨

Výkonnější než kdykoli předtím
„Všechna tato vylepšení jsou provázena větším výkonem při kompilaci tříd, zpracování XML, dežurnálování, aktivací prostorů jmen (namespace) a v dalších oblastech,“ říká R. Nagle. „Větší výkonnost odpovídá našemu korporátnímu standardu, podle nějž každá verze Caché má být rychlejší než ta předchozí, bez ohledu na to, kolik nových funkcí a jakého typu bylo přidáno. Naši zákazníci vědí, že se snažíme tento standard naplňovat, a oceňují to,“ dodal. Více informací o nových funkcích Caché získáte shlédnutím videa od společnosti InterSystems na: http://www.you­tube.com/watch?v=GnYD­N5wO4U8.