Hlavní navigace

InterSystems HealthShare prezentována na HIMSS

[Tisková zpráva] Partneři InterSystems a lídři v oblasti technologií pro zdravotnictví předvedli sdílení zdravotnických informací mezi virtuálními organizacemi

Sdílet

Česká republika, Praha – 21. května 2009 – Společnost InterSystems oznámila, že její softwarová platforma InterSystems HealthShare™ byla prezentována na fóru HIMSS Interoperability Showcase v rámci výroční konference a veletrhu HIMSS 2009 (Health Information Management Systems Society), které se konaly začátkem dubna v Chicagu. Platforma HealthShare fungovala v jedné z pěti virtuálních organizací, mezi nimiž docházelo ke sdílení informací. Společnost InterSystems svými integračními projekty podporuje snahy mezinárodního sdružení pro zdravotnickou profesionální informatiku IHE (Integrating the Healthcare Enterprise), které usiluje o interoperabilitu informačních systémů ve zdravotnictví.

Společnost InterSystems, přední světový prodejce softwaru pro propojenou zdravotní péči, vyvíjí a prodává vysoce vykonnou objektovu databázi InterSystems Caché, platformu pro rychlou integraci a vývoj InterSystems Ensemble a software pro podnikovou inteligenci (BI) InterSystems DeepSee. Platforma InterSystems HealthShare je používána na celém světě a umožňuje nejrychlejší vytváření elektronických zdravotních záznamů (EHR) pro regionální a celostátní zdravotnické informační systémy.

HealthShare vytváří pružný rámec, který dovoluje dynamicky propojit elektronické zdravotní záznamy na regionální i celostátní úrovni. HealthShare nejen umožňuje pověřeným osobám z různých organizací shromažďovat a sdílet zdravotnická a administrativní data, ale funguje též jako síť, pomocí níž mohou být vytvářeny a přenášeny elektronické recepty, poukazy, lékařské zprávy a další materiály či poskytovány konzultace.

Interoperability Showcase klade důraz na snahy sdružení IHE vytvořit společný rámec, který by zajistil interoperabilitu systémů při výměně zdravotnických informací na místní, regionální a národní úrovni. Pozornost je zaměřena zejména na technologie a standardy v interaktivním prostředí. Vytvářejí se modely situací ve zdravotnictví a sleduje se, jak si poskytovatelé péče předávají zdravotnické informace.

IHE podporuje koordinované užití komunikačních a integračních standardů jako např. HL7 a DICOM, které ve zdravotnictví přispívají k zajištění optimální péče o pacienty. „InterSystems podporuje snahy IHE o zlepšení způsobů, jak počítačové systémy ve zdravotnictví sdílejí informace,“ uvedl Paul Grabscheid, viceprezident společnosti InterSystems pro strategické plánování. „Postupně začíná fungovat stále více regionálních zdravotnických informačních organizací (RHIO) a standardizované způsoby jejich propojení se tak stávají klíčovou otázkou. Vážíme si příležitosti, kterou nám poskytla HIMSS Interoperability Showcase. Díky ní jsme mohli ukázat, jak jsou technologie InterSystems používány, aby zajistily standardizovanou, efektivní komunikaci mezi různými infrastrukturami zdravotnických technologií.“

Sdílení informací v praxi
V rámci Interoperability Showcase dodavatelé vytvořili pět virtuálních organizací, které sdílely informace jak uvnitř vlastní organizace, tak externě s organizacemi ostatními. Společnost InterSystems zajišťovala vnitřní i vnější propojení – „Cross Community Access (XCA) Initiating and Responding Gateways“ – ve dvou z pěti virtuálních organizací. Kromě InterSystems HealthShare byly nasazeny produkty společností Microsoft a GE Healthcare, které střídavě přebíraly roli registru a úložiště „Cross-Enterprise Document Sharing version b (XDSb)“.

Několik dodavatelů fungovalo jako konzumenti XDSb, kteří požadovali a získávali dokumenty od pěti propojených organizací pomocí Initiating Gateway (vstupní brány) HealthShare. Zároveň Responding Gateway (odezvová brána) HealthShare reagovala na požadavky přicházejících od ostatních tří virtuálních organizací, které byly vybaveny implementacemi Initiating Gateway od poskytovatelů jiných technologií.

Kromě prezentace funkcí profilu XCA společnost InterSystems předvedla též implementaci nástroje „Audit Trail and Note Authentication (ATNA) Secure Aplication“, který zajišťuje, aby byl přístup k datům auditován v souladu s požadavky sdružení Healthcare Information Technology Standards Panel (HITSP) a IHE, a aby sdílení dat probíhalo bezpečně v sítích zabezpečených protokolem TLS.

„Tímto jsme ukázali, jak interoperabilita funguje v praxi a jak standardizovaná komunikace a interoperabilita zajišťuje, aby poskytovatelé zdravotní péče ve všech oblastech měli přístup k důležitým informacím, které potřebují,” řekl Grabscheid. „IHE v podstatě tvoří nástroj výměny zdravotnických informací. Například National Health Information Network (NHIN; Národní síť pro zdravotnické informace) převzala většinu technologických profilů IHE pro zkušební implementace. Profily IHE uvádí ve svých doporučeních pro informační technologie ve zdravotnictví také sdružení HITSP.”

InterSystems HealthShare je v souladu s řadou integračních profilů IHE, z nichž mnohé byly uznány sdružením HITSP. „Bezproblémové sdílení zdravotnických informací je pro optimální zdravotní péči naprosto základní,“ shrnul Grabscheid. „InterSystems hodlá i do budoucna aktivně podporovat sdružení IHE v jeho dalších snahách stanovovat a schvalovat standardy, které umožní uskutečnit plány na sdílení dat.“

O společnosti InterSystems
InterSystems Corporation patří mezi světové lídry v oblasti softwarových technologií. Sídlí v Cambridge v americkém státu Massachusetts a má pobočky ve 22 zemích. InterSystems dodává inovativní produkty, které umožňují rychlý vývoj, implementaci a integraci podnikových aplikací. InterSystems Caché® je vysoce výkonná objektová databáze, která umožňuje vytvářet rychlejší a škálovatelnější aplikace. InterSystems Ensemble® je platforma pro rychlou integraci a vývoj, která obohacuje aplikace o nové funkce a umožňuje jejich propojení. InterSystems HealthShare™ je platforma pro nejrychlejší vývoj regionálních a celostátních zdravotnických informačních systémů. InterSystems DeepSee™ je software, který do transakčních systémů přidává vestavný nástroj pro podnikovou inteligenci (Business Intelligence) fungující v reálném čase, což umožňuje činit lepší rozhodnutí spojená s řízením firmy.

InterSystems je hlavním světovým dodavatelem databázových a integračních technologií pro zdravotnické aplikace. Produkty InterSystems využívají tisíce velkých nemocnic a laboratoří, včetně všech 19 nejlepších amerických nemocnic podle hodnocení U. S. News and World Report. Více informací najdete na InterSystems.com.