Hlavní navigace

INTERVIEW BÁRY TACHECÍ KONČÍ, ZAČÍNÁ INTERVIEW Z1

[Tisková zpráva] Od 31.8.2009 každý všední den živě ve 21:30

Sdílet

Nové vysílací schéma zpravodajské televizní stanice Z1 přináší i nový pořad – „Interview Z1“. To formou rozhovoru moderátora se zajímavými osobnostmi volně navazuje na „Interview B.T.“, ukončené přestupem moderátorky Barbory Tachecí k jiné televizní stanici.

Nový pořad se liší především tím, že v roli moderátora se během týdne vystřídají tři osobnosti: Tomáš Cikrt, Naděžda Hávová a Eugen Korda. Každý z nich přinese originální styl, který nemá být prvoplánově konfliktní, ale přesto má přinést zajímavý střet mezi hostitelem a hostem. „Představuji si to jako rozhovor osobnosti s osobností o tématech, která sice jsou v popředí zájmu, ale na která se my podíváme z jiného úhlu pohledu,“ charakterizuje „Interview Z1“ generální ředitel Z1 Zdeněk Šámal. Pořad, což je další rozdíl, se bude vysílat živě. Každý všední den vždy od 21:30 do 21:50 hod. Reprízy jsou naplánovány na následující všední den ve 12:35 a 24:00 a na víkend v 12:05, 14:15, 16:35, 18:40 a 22:40 hod.

Další výraznou odlišností je i mírný posun ve výběru hostů. Zatímco v „Interview B.T.“ bylo za celou dobu, kdy se vysílal, téměř 60 % politiků, ale jen cca 2 % lidí z oblasti vědy a ještě méně sportovců, „Interview Z1“ chce tento nepoměr srovnat. Bude si zvát špičkové lékaře, nadějné vědce, ale třeba i – v souladu s novým zaměřením stanice na ekonomiku – výrazné představitele byznysu a podnikatelské sféry. Pořad startuje v pondělí 31.8., a jako prvního hosta si pozval právě Barboru Tachecí, aby jí symbolicky poděkoval a převzal od ní štafetu. Moderátorka Naděžda Hávová se jí bude mimo jiné ptát na uplynulý rok, na úroveň české žurnalistiky, na bulvár a jeho hranice, i na to, v čem spočívá umění rozpovídat a přitom nevyděsit pozvané hosty.

V úterý 1.9.,tedy v den zahájení nového školního roku, si bude Tomáš Cikrt povídat s ředitelem soukromé vzdělávací instituce PORG Václavem Klausem ml. Ve středu 2.9. pozve Naděžda Hávová velitele vzdušných sil generála Jiřího Vernera a ve čtvrtek 3.9. přivítá Eugen Korda s ředitelem Národního divadla Ondřejem Černým novou divadelní sezónu. V pátek 4.9. se bude slovenský novinář Eugen Korda těšit spolu se svým hostem, fotbalovým internacionálem Milanem Luhovým (původem také Slovákem), na klíčový sobotní zápas kvalifikace MS mezi Českem a Slovenskem.