Hlavní navigace

Intranet a firemní data v mobilu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Intranet a firemní data v mobilu

MATERNA a Microsoft spolupracují na mobilních WAP a SMS řešeních

Praha/Dortmund, 25. září 2001 --- Společnosti MATERNA Information & Communications a Microsoft vyvinuly řešení, které poskytuje bezpečný přístup z mobilního telefonu k podnikovému intranetu prostřednictvím WAPu nebo krátkých textových zpráv SMS. Anny Way Mobile Data Server od společnosti MATERNA umožňuje uživatelům pracovat kdykoliv a kdekoliv s podnikovým intranetem a zároveň podporuje funkce serveru Microsoft Mobile Information 2001 Server (MMIS), který zpřístupňuje prostřednictvím mobilní sítě elektronickou poštu, kalendář a další služby.

Součástí řešení je Anny Way MIS Connector, který zasílá zprávy z MMIS například o nové poště, změnách schůzek a další zprávy do Anny Way Information Centra. Toto centrum mobilních datových služeb zajišťuje komunikaci s mobilními telefony formou SMS zpráv mj. i v kterékoli ze tří mobilních sítí v České republice. Anny Way Information Centrum kromě optimalizace nákladů a přenosu zpráv z Anny Way MIS Connectoru poskytuje řadu dalších mobilních služeb s přidanou hodnotou i pro jiné aplikace.

Anny Way Mobile Data Server pro Windows 2000 poskytuje vyšší úroveň autentifikace přístupu prostřednictvím WAPu a zajišťuje notifikaci služeb Microsoft MIS formou krátkých textových zpráv SMS. Anny Way Mobile Data Server umožňuje uživatelům bezpečný mobilní přístup i k ostatním firemním aplikacím a databázím, které mají k dispozici na počítači ve své kanceláři. Z mobilního telefonu mohou využívat různé webové nebo databázové servery firemního systému, aniž by museli opakovaně zadávat uživatelské jméno a heslo, což šetří čas i náklady na komunikaci.

MATERNA GmbH Information & Communications je jedním z předních německých dodavatelů softwaru pro oblast informačních a telekomunikačních technologií. Firma implementuje e-business řešení pro elektronické obchodování na Internetu. Pod značkou Anny Way poskytuje produkty, řešení a služby založené na technologiích WAP a SMS. Firma nyní zaměstnává více než 1 200 lidí po celém světě a její tržby v roce 2000 dosáhly 178 milionů Euro. Kromě ředitelství v Dortmundu a dalších poboček v Německu firma působí také ve Francii, Rakousku, Belgii, Nizozemí, Velké Británii a v České republice. V ČR je zastoupena společností Fincom-Materna Communication­s, a.s.

Fincom-Materna Communications, a.s. poskytuje aplikace a služby v oblasti mobilních datových komunikací. Fincom Materna provozuje centrum mobilních služeb Anny Way Information Center Praha a dodává řešení a produkty značky Anny Way. Fincom Materna Communications, a.s je součástí skupiny firem Fincom Group. Celkový obrat skupiny Fincom Group za rok 2000 dosáhl 270 milionů korun.

Skupinu Fincom Group tvoří firmy Fincom International, Fincom.Net a Fincom-Materna Communications. Fincom International je dodavatelem faxmodemů značky Microcom. Fincom.Net, e-business část Fincom Group, vyvíjí, provozuje a poskytuje formou outsourcingu systém UBTS, který umožňuje ve společnostech efektivně podporovat obchodní a marketingové e-commerce transakce. Fincom Group vedle výsadní pozice na českém a slovenském trhu posiluje také své postavení na trzích v Maďarsku a Polsku. V současné době dále expanduje se svými produkty především do Řecka, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny a do zemí Středního východu.

Pro více informací prosím kontaktujte:

Veronika Ruferová
Fincom Group
SNP 493
500 03 Hradec Králové
tel. +420 49 5500111
fax: +420 49 5500122
e-mail: vruferova@fin­comint.com
Web: www.fincomgrou­p.net

Miroslav Fribert
Myr Communication
Drahobejlova 52
190 00 Praha 9
tel. +420 2 66317361
fax: +420 2 66317362
e-mail: miroslav@myr.cz
Web: www.myr.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).