Hlavní navigace

INVEX, DIGITEX a INTERKAMERA nabídnou efektivnější účast vystavovatelských firem

[Tisková zpráva] (Praha, 11. 4. 2008) Akvizice veletrhu INTERKAMERA, organizační tým s novým vedením, zkrácení doby konání veletrhů a jejich posun v atraktivnější termín společně se zlevněním výstavní plochy a větším důrazem na efektivitu účasti. To jsou hlavní změny, které připravily Veletrhy Brno pro podzimní Mezinárodní veletrhy informačních technologií a spotřební elektroniky, jež se uskuteční ve dnech 6. – 9. října 2008.

Sdílet

Mezinárodní veletrhy informačních technologií a spotřební elektroniky přináší v letošním roce zcela zásadní rozšíření a inovace, jejichž hlavním cílem je maximálně zefektivnit účast vystavovatelů a přinést širší oborové pokrytí a větší nabídku témat a produktů směrem k návštěvníkům. Jedna ze změn se udála i na postu ředitele všech tří veletrhů, jímž se od února stal Radek Malý, dosavadní manažer realizace. Spolu s nástupem Radka Malého došlo i k obměně a rozšíření stávajícího obchodního týmu. Novým členem obchodního týmu se stal Petr Jurza, který se bude podílet především na organizaci veletrhu DIGITEX a INTERKAMERA. Novou PR manažerkou všech tří veletrhů se od pondělí 14.4. stane Dagmar Halašová.

INTERKAMERA odbornější, DIGITEX pro laiky
Zřejmě nejviditelnější novinkou pro letošní rok je akvizice původně pražského veletrhu INTERKAMERA, historicky spojeného se sbírkami a stálou expozicí fotografické a filmové techniky v Národním technickém muzeu v Praze. INTERKAMERA se bude na základě podepsané smlouvy od letošního roku konat v Brně ve stejném termínu s INVEXem a DIGITEXem, přičemž druhý zmiňovaný odborně doplní a rozšíří. S podtitulem Mezinárodní výstava fotografické techniky přinese bohatý program především odborné a širší (poučené) veřejnosti se zájmem o fotografii, fotografování a související témata. Chybět nebude ani oblast profesionální techniky a softwaru z oblasti zpracování audia a videa. Zacílení v první řadě na profesionály – narozdíl od spotřebitelského DIGITEXu – bude podpořeno bohatým doprovodným programem.

Atraktivnější termín a zkrácení doby konání
Pro posun do dřívějšího termínu se v reakcích na loňský konec října vyslovila většina vystavujících firem. Veletržní správa vyšla těmto požadavkům v plné míře vstříc a letošní INVEX, DIGITEX a INTERKAMERA se tak uskuteční v ideálním období od pondělí do čtvrtka ve dnech 6. do 9. října. Zároveň budou veletrhy zkráceny z původních pěti na čtyři dny, což se projeví v nižších nákladech vystavovatelů při předpokládaném plném zachování návštěvnické účasti.

Vyšší efektivita účasti nejen nižšími náklady za plochu
Dalším prvkem vedoucím k maximální efektivitě účasti při minimálních nákladech je podstatné zlevnění výstavní plochy. Toto se týká všech forem umístění a v některých případech dosahuje více jak 20%. „Snížení ceny za plochu je naším nejjasnějším signálem směrem k vystavovatelům, že si přejeme zachování účasti všech oborových vystavovatelů, včetně těch, kteří jsou nepříznivě ovlivněni ekonomickými trendy“, komentuje toto rozhodnutí Radek Malý a dodává, „Veletrhy představují nejen efektivní marketingový nástroj pro rozvoj firem, ale i součást našich kulturních hodnot a v takovém duchu je třeba k nim přistupovat.“

Synergie veletrhů přinese i oddělení návštěvníků
Směřování INVEXu do maximální odbornosti a směrem k „business to business“ jednáním spolu s akvizicí INTERKAMERY znovu nastolilo otázku jasnějšího rozdělení a směřování návštěvníků. V letošním roce poprvé tak budou veletrhy DIGITEX společně s INTERKAMEROU otevřeny široké veřejnosti po celou dobu konání. Klasické první dva odborné dny s registrovaným vstupem se budou týkat pouze INVEXu, přičemž návštěvníci INVEXu budou mít v tuto dobu vstup i na veletrhy DIGITEX a INTERKAMERA.

Multioborovost a bohatý doprovodný program
V posledních letech patrný trend posunu INVEXu od veletrhu, na němž jsou představovány samotné technologie směrem k prezentaci ucelených řešení, bude i nadále pokračovat. Do svého 18. ročníku tak INVEX vstupuje s novým podtitulem Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních řešení pro rozvoj podnikání. Hlavní změnou však bude zejména samotný obsah veletrhu, který prostřednictvím komplexních ICT řešení mnohem výrazněji přesáhne do oblastí jako jsou strojírenství, stavebnictví, automobilový průmysl či zdravotnictví. Můžeme se tak dočkat dalšího rozšíření příbuzných témat, jejichž vlaštovkou byla v loňském roce například spolupráce se Svazem strojírenské technologie a jeho členskými podniky v rámci projektu Future Park. To ovšem neznamená, že bude kladen nižší důraz na klasický doprovodný program, opak je pravdou. Ten plánují organizátoři zjednodušit a klíčovým akcím věnovat daleko větší pozornost než v minulosti. Již nyní se tak můžeme těšit na řadu speciálních akcí pro důležité cílové skupiny či doprovodný program odrážející aktuální trendy.

Souběžně konanými akcemi jsou:

 • Franchise Meeting Point – největší přehlídka podnikatelských příležitostí v ČR, kde se představí franchisové systémy na českém trhu
 • JOB Fair – mezinárodní veletrh pracovních příležitostí

Nejdůležitější události a témata doprovodného programu k 11.4.2008

 • Úvodní konference INVEX HI-TECH SUMMIT 2008 – představí Českou republiku tak, jak ji zná málokdo: jako producenta špičkových technologií. Na příkladech ukáže, kde všude jsme na světové úrovni, od produkce softwaru až po nanotechnologie, biotechnologie, farmacii, strojírenství. Informační technologie jsou ve všech těchto oborech součástí a nezbytnou podmínkou výzkumu, vývoje a produkce. Účastníci konference tak uvidí, jak vypadá nasazení IT na světové úrovni a přitom u nás doma. Smyslem konference je prozkoumat příčiny a omezení dosažených úspěchů – hledat cesty, jak se ČR může stát producentem hi-tech v daleko větším měřítku.
 • e-Government / e-Vize Krajů, měst a obcí – další ročník konference věnované nejaktuálnějším tématům elektronizace státní správy a samospráv
 • ERP FÓRUM – druhý ročník konference je zaměřen především na praktické otázky využití potenciálu ERP a ekonomických systémů pro zvýšení efektivity obchodních a
 • výrobních procesů různých typů firem, zejména s přihlédnutím k potřebám a požadavkům malých a středních podniků.
 • IT Security – Konference zaměřená na aktuální témata informační bezpečnosti nejen pro profesionály
 • ICT Fórum pro školy – tradiční setkání ředitelů a lektorů škol, kde je možné představit praktické zkušenosti s využitím ICT v samotné výuce žáků především základních a středních škol.
 • Reseller Meeting Point – setkání výrobců a distributorů v oblasti IT a spotřební elektroniky
 • Future Park – atraktivní forma představení využití a fungování ICT ve strojírenství
 • Technologie&Design – špičkové technologie ve stylově zařízených místnostech projektu
 • GPS navigace pro každého – přehlídka navigačních systémů
 • HD Live – vše o vysokém rozlišení
 • Mobility Hall – přehlídka mobilních telefonů
 • DIGITEX Cup, Mistrovství v smskování – herní soutěže týmů i jednotlivců

Mezinárodní veletrhy informačních technologií a spotřební elektroniky proběhnou na brněnském Výstavišti 6. – 9. 10. 2008. Jejich součástí jsou tři veletrhy: Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních řešení pro rozvoj podnikání INVEX, Mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a digitální zábavy DIGITEX a Mezinárodní výstava fotografické techniky INTERKAMERA. Všechny veletrhy jsou doplněny konferenčním programem. Veletrhy INVEX a DIGITEX navštívilo v uplynulém ročníku více než 80.000 návštěvníků. Počet vystavovatelů dosáhl 510 z 21 zemí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).