Hlavní navigace

InWay řádným členem APVTS

[Tisková zpráva]

Sdílet

InWay řádným členem APVTS

Praha, 2. prosince 2002 – Členství v Asociaci provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS) potvrdil další alternativní operátor, společnost InWay. Společně s ostatními alternativními operátory sdruženými v asociaci chce I nWay přispívat k rozvoji telekomunikačního prostředí u nás, zejména pak v oblasti hlasových služeb.

„Rozhodnutí společnosti InWay vstoupit do Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí jen potvrzuje přínos asociace pro liberalizaci telekomunikačního trhu,“ komentuje členství společnosti InWay v APVTS její předseda Svatoslav Novák. „Zástupci společnosti budou svou odborností přínosem pro pracovní týmy APVTS, o čemž již například přesvědčují v nově utvořené pracovní skupině G12, která vznikla na základě potřeby operátorů radiových sítí/ISP řešit problematiku provozu bezdrátových sítí v pásmu 2,4 a 5,7 GHz pro připojení k internetu,“ doplňuje Novák.

„Vstup naší společnosti do APVTS znamená logický krok v začlenění se mezi alternativní operátory a doplňuje tak naší snahu přispívat k budování spravedlivého trhu hlasových služeb,“ říká Petr Král, generální ředitel společnosti InWay. „Hodláme se aktivně podílet na úkolech APVTS a přispívat tak k rozvoji telekomunikačního trhu u nás,“ dodává Král.

InWay působí na telekomunikačním trhu jako poskytovatel služeb a obsahu Internetu již od roku 1997. Získáním licence k poskytování veřejné telefonní služby a budování veřejné telekomunikační sítě v roce 2001 se společnost začlenila mezi plnohodnotné alternativní operátory nabízející komplexní telekomunikační řešení založené na nejnovějších technologiích bezdrátových a optických sítí.

O InWay

Společnost InWay je zaměřena na individuální přístup k zákazníkovi s důrazem na komplexnost služeb. Nabídka společnosti obsahuje jak datové služby (trvalé nebo komutované připojení k Internetu, služby VPN pro vytvoření bezpečné virtuální sítě), tak i hlasové služby a služby poskytování obsahu Internetu (např. umístění www serveru, návrh a tvorbu www stránek, elektronický obchod a další).

O APVTS

APVTS (Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí) působí v České republice od poloviny roku 1999. Jejím cílem je vytvářet optimální podmínky pro rozvoj činnosti provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí. APVTS sdružuje nejvýznamnější telekomunikační společnosti působící v České republice a jejími řádnými členy jsou následující společnosti: Aliatel, Contactel, Czech On Line, České radiokomunikace, Český Telecom, eTel, GTS Czech, InWay, TransgasNet, Telenor, TELE 2 a TISCALI.