Hlavní navigace

InWay šestkrát zvýšila výnosy z hlasových služeb

[Tisková zpráva]

Sdílet

InWay šestkrát zvýšila výnosy z hlasových služeb

Praha, 7. června 2005 – Společnost InWay, alternativní telekomunikační operátor, za poslední rok šestkrát znásobila výnosy z hlasových služeb, které poskytuje od počátku roku 2003. Trend zvyšování výnosů stále pokračuje.

InWay nabízí v oblasti hlasových služeb několik produktů, a to vždy v podobě nejvhodnější pro potřeby zákazníka. Call.Way Plus využívá předvolby operátora (CPS) a nabízí možnost telefonovat levněji bez nutnosti jakýchkoliv investic. ISDN30.Way (ISDN2.Way) je hlasová služba založená na klasické telefonní technologii přepínání digitálních okruhů, VoIP.Way pak na přenosu hlasu přes IP síť. Samozřejmá je možnost zachování stávajících telefonních čísel při změně telekomunikačního operátora.

InWay v nejbližší době očekává další růst zájmu o hlasovou službu VoIP (Voice over IP). VoIP poskytuje moderní a levnou alternativu k běžné analogové či ISDN lince. Toto řešení se využívá pro privátní sítě i ke komunikaci v rámci klasické telefonní sítě. Lze také zvolit hybridní řešení, tedy služby VoIP založené na integraci do stávájící infrastruktury pro hlasové služby.

Hovory v rámci IP telefonie nejsou přenášeny prostřednictvím klasického telefonního vedení, a proto se na ně nevztahují telefonní poplatky. Hovor se začíná zpoplatňovat až tehdy, pokud vystoupí z internetové sítě a přepojí se do sítě telefonní, kde se účtuje podle standardní tarifikace konkrétního operátora. V ostatních případech platí zákazník pouze za připojení k Internetu.

Díky rozdílné tarifikaci (hovor je zpoplatňován po sekundách) dosahuje finanční úspora obvykle kolem 50 %. Zákazník nemusí platit žádné paušální poplatky, platí za to, co skutečně provolá. Při využití VoIP technologie může zákazník volat mezi svými pobočkami s minimálními náklady.

Pro firmy, kterým se nevyplatí vynaložit náklady na nákup vlastní ústředny nebo rozšíření či modernizaci ústředny stávající, je vhodným řešením také Virtuální pobočková ústředna, díky níž zákazník platí pouze za aktuálně používaný počet linek. Další výhodou je mobilita uživatelů. Tyto ústředny nabízí jako jeden z mála telekomunikačních operátorů právě InWay.

O společnosti
InWay, a. s. se pohybuje na telekomunikačním trhu v roce 1997 jako poskytovatel služeb Internetu (ISP) a obsahu Internetu (ICP). V roce 2001 získala licence k zřizování Veřejné pevné telekomunikační sítě a k poskytování Veřejné telefonní služby a stala se tak plnohodnotným alternativním komunikačním operátorem.

Nabídka společnosti obsahuje datové služby (trvalé připojení k Internetu po vlastní optické, metalické nebo FWA síti, služby VPN pro vytvoření bezpečné virtuální sítě), hlasové služby, pronájmy přenosových kapacit v metropolitních sítích, služby poskytování obsahu sítě, správu LAN s důrazem na jejich bezpečnost. InWay svým zákazníkům nabízí komplexní řešení, založené na individuálním přístupu. Na území hlavního města Prahy společnost v průběhu roku 2004 úspěšně zprovoznila vlastní optickou síť v rozsahu více než 60 km.

Více informací o společnosti InWay, a.s. najdete na http://www.inway.cz

V případě zájmu o další informace prosím kontaktujte:

InWay, a.s.
Stanislava Kučová
tel.: 724 63 12 40
e-mail: stana@inway.cz