Hlavní navigace

Společnost INZEP využívá ve svých pobočkách terminálové řešení Sun Ray

[Tisková zpráva] Praha, 30. listopadu 2009 - Společnost Stickfish, specializující se na technologie Linux a UNIX, dodala virtuální desktopovou infrastrukturu (VDI) do společnosti INZEP. Jedná se jen o malou dodávku osmi stanic Sun Ray nahrazujících PC, ale dokazuje to trend v hledání úspor a nové možnosti provozu desktopové infrastruktury i v segmentu SMB.

Sdílet

Společnost INZEP je český výrobce pracovních oděvů a dodavatel kompletního sortimentu osobních ochranných pracovních pomůcek. V rámci spolupráce s dodavatelem VDI řešení Stickfish bylo jako ekonomicky nejvýhodnější zvoleno řešení provozované na virtuálních desktopech Sun Ray 2 se spotřebou pouhé 4 watty.

Uživatelé mají k monitorům připojené tenké klienty a používají pouze ty aplikace, které potřebují pro svoji práci a jsou jim přiděleny jejich profilem. Samotný desktop běží na serveru nebo ve virtualizované infrastruktuře a zajišťuje bezešvou integraci aplikací z heterogenních sítí. Samozřejmostí je integrace s adresářovými službami a komplexní vzdálená administrace.

„Levné a bezúdržbové terminály, úspora energie a především zbytečné náklady na správu a administraci konvenčních PC s MS Windows byly rozhodujícím prvkem pro náhradu běžných PC virtuálními desktopy Sun Ray,“ říká Ing. Zdeněk Dvořák, jednatel společnosti INZEP, a dodává: „Ve firmě jsme měli zastaralou IT infrastrukturu, kterou jsme potřebovali obměnit. Delší dobu jsme do této oblasti příliš neinvestovali, protože jsme chtěli přejít na kompletně novou platformu. A jsme rádi, že nám v tomto Stickfish pomohl.“

O společnosti Stickfish
Stickfish je ICT firma specializující se na technologie enterprise Linux a UNIX. Naší strategií je dodávat ucelená řešení: od analýzy požadavků, nalezení nejvhodnější varianty až po školení a následnou technickou podporu nebo outsourcing správy. Poskytujeme řešení předních výrobců, jako jsou Sun Microsystems, IBM, Red Hat, Oracle či VMware, vyspělé síťové prvky Juniper Networks či Cisco Systems a dále vlastní vysoce bezpečné a rychlé řešení virtuálního enterprise desktopu Raydesk. Provozuje známý elektronický obchod 64bit.cz a populární, technicky orientované, internetové portály AbcLinuxu.cz a ITBiz.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).