Hlavní navigace

IP senzory od HW group lze snadno použít s Nagios dohledovým systémem

[Tisková zpráva] HW group je známý výrobce IP senzorů (HWg-STE: SNMP teploměr, HWg-WLD: Web detektor zaplavení, Poseidon, Damocles). HW group vydal sérii plug-in modulů pro zjednodušení použití svých IP senzorů v systému Nagios. Nagios je populární open source systém dohledu IT infrastruktury.

Sdílet

HW group vyrábí IP senzory pro mnoho aplikací a většina z nich obsahuje nativně SNMP rozhraní (senzory teploty, vlhkosti, zaplavení, spotřeby elektřiny atd..). Pro použití obecného SNMP rozhraní v systému Nagios je třeba, aby se uživatel zorientoval v SNMP rozhraní a vše správně nastavil.

Pomocí nových Plug-in modulů je použití IP senzorů od HW group otázkou několika sekund. Nagios může číst hodnoty senzorů, ale i ovládat výstupy. Pomocí Poseidon 3468 lze vzdáleně sepnout výstup relé na 110/230V. Plug-in moduly vytvořila pro HW group německá společnost NETWAYS, přední konzultant pro SNMP Nagios v Evropě.

O společnosti HW group
HW group s.r.o. je výrobce síťových senzorů z České republiky. HW group dodává produkty a řešení pro vzdálený dohled a řízení. Produkty HW group distribuuje 30 partnerů po celé Evropě, středním východu a Americe.

O společnosti NETWAYS
NETWAYS je konzultant IT systémů, zaměřený na open source platformu. NETWAYS vytváří řešení na míru, organizuje konference a je členem komunity.