Hlavní navigace

IPEX nabízí profesionální VoIP telefon eyeBeam zdarma

[Tisková zpráva] Praha 24. 4. 2006 – alternativní telekomunikační operátor IPEX, a. s., rozšířil nabídku pro internetovou telefonii VoIPEX o sadu s profesionálním softwarovým telefonem CounterPath eyeBeam. Při koupi sady platí zákazníci pouze kredit 1000 Kč, telefonní číslo a softwarový telefon v hodnotě 700 Kč tak získají zdarma.

Sdílet

CounterPath eyeBeam je zajímavou softwarovou alternativou k běžným hardwarovým IP telefonům. Na rozdíl od jiných softwarových telefonů poskytuje eyeBeam funkce a vlastnosti, kterými dosahuje uživatelského komfortu a vlastností běžných stolních IP telefonů a řadu z nich dokonce svými funkcemi předčí.

eyeBeam nabízí manažerské funkce s intuitivním a uživatelsky přátelským ovládáním. Díky placenému kodeku G.729 a podpoře řízení kvality služeb (QoS) dosahuje špičkové kvality volání, srovnatelné se stolními IP telefony. Umožňuje přeměnit stolní nebo přenosný počítač v plně funkční telefon, který svými vlastnostmi (zejména telefonním seznamem s vazbou na MS Outlook, nahráváním hovorů aj.) přesahuje možnosti hardwarových telefonů. Díky stromovému menu je jeho nastavení snadné a rychlé. Telefon podporuje volání přes firewall a proxy. CounterPath eyeBeam lze použít jak na systémech Windows, tak Linux a Mac OS. Od poloviny letošního roku bude IPEX nabízet lokalizovanou­ verzi.

Mezi zásadní vlastnosti telefonu patří také potlačení akustické zpětné vazby a uložení individuálního nastavení hlasitosti zvlášť pro headset a reproduktory s mikrofonem. Telefon také nabízí automatické řízení hlasitosti a reguluje citlivost mikrofonu podle okolního šumu. eyeBeam umožňuje pořádat telekonference až deseti účastníků a volat přímo na IP adresy. Samozřejmostí jsou funkce jako zobrazení čísla volajícího, přidržení či předání hovoru. Užitečné jsou režimy nerušit a automatická odpověď, které lze zapnout jedním kliknutím myši.

Telefon kromě kodeku G.729 podporuje také kodeky G.711, iLBC, Speex, GSM, G.723.1, G.726, G.729 & EVRC, L16, DV14, G.722.2 (AMR-WB).

Telefon eyeBeam je dodáván předkonfigurovaný pro používání se službou VoIPEX, stačí pouze doplnit telefonní číslo a heslo, které zákazník získá při zakoupení sady. Vzhledem ke snadnosti použití a přenositelnosti ho ocení především mobilní uživatelé a také ti, kteří nechtějí investovat do koupě hardwarového IP telefonu.

Více informací lze získat na adrese www.voipex.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).