Hlavní navigace

iPhone aplikace PLAY.CZ pro poslech rádií má svého nástupce

[Tisková zpráva] Multimediální server PLAY.CZ prostřednictvím Apple App Store zahájil v pátek 11. prosince prodej plné verze své aplikace pro iPhone. Nástupce úspěšné utility z letošního jara, jež si stáhlo přes 25 000 uživatelů, přináší nové funkce, které zlepší kvalitu poslechu českých FM a internetových rádií a umožní uživatelům poslouchat i rádia, která nejsou v nabídce PLAY.CZ.

Sdílet

Klíčovou funkcí novinky PLAY.CZ je automatická detekce rychlosti připojení uživatele k internetu a následná FILTRACE KVALITY VYSÍLÁNÍ. Většinu rádií tak mohou majitelé aplikace poslocuhat v kvalitě dvoj- až čtyřnásobně vyšší než doposud. Kvalitu odpovídající rychlosti připojení lze jednoduše předdefinovat.

Další uživatelsky velmi cennou novinkou je záložka STREAM MANAGER, kde si lze nadefinovat vlastní rádia v libovolné kvalitě ve formátech, které iPhone podporuje (nejčastěji MP3 a AAC). Do políčka pro URL zadáte adresu streamu, aplikace načte informace o rádiu a uloží jej do seznamu.

Změny nastaly i v prostředí přehrávače. Ke klasickým ovládacím prvkům přibyla funkce SLEEP, která odloží vypnutí přehrávání rádia podobně jako například u televize. Přehlednější je i ukládání šesti oblíbených stanic do paměti a informace o právě hrané skladbě. Informační proužek v horní části obrazovky slouží nově jako odkaz na informační stránku jednotlivých rádií. Při horizonátlním přejetí se v integrovaném webovém prohlížeči načte detail stanice s aktuálními články a kontaktními informacemi.

Aplikace je ke stažení v App Store za příjemných 3,99 Eur. Vedle placené „Full“ verze se v dohledné době (po schválení společností Apple) objeví i update první verze, jež ponese název Lite. Kromě zlepšení stability aplikace a optimalizace výkonu, bude obsahovat i některé inovace z placené verze – například přehlednější informaci o hrané skladbě, funkci SLEEP a popisnější ukládání stanic do paměti.

Českou multimediální aplikaci pro telefon iPhone připravila společnost PLAY.CZ. Ta je mimo jiné provozovatelem stejnojmenného serveru a největším poskytovatelem streamingových řešení pro rádia v České republice.