Hlavní navigace

iPhone aplikace pro poslech českých rádií z dílny PLAY.CZ

[Tisková zpráva] PLAY.CZ v těchto dnech uvolnil ke stažení první českou aplikaci pro iPhone, která umožňuje bezplatný poslech internetového vysílání českých FM a internetových rádií. V pátek 13.3.2009 se aplikace zdarma objevila v AppStore společnosti Apple, nese název PLAY.CZ a majitelé iPhonů si ji mohou nainstalovat prostřednictvím služby iTunes. Hned druhý den večer byla aplikace na vrcholu žebříčku Top Free Apps s maximálním hodnocením a nadšenými reakcemi uživatelů.

Sdílet

V dlouhém seznamu domácích rádií, které vám PLAY.CZ nabízí, je možno vyhledávat podle tří kritérií:

  • fulltextově (podle názvu)
  • podle žánru (country, dance, rock, pop atd.)
  • podle poslechovosti (hvězdičky u každého rádia)

Po volbě stanice se automaticky spustí přehrávač. V horní části se zobrazuje logo rádia, detailní informace o jeho umístění a právě hraná skladba (pokud tuto službu rádio poskytuje). Přehrávání mohou uživatelé zastavit, opětovně spustit a zároveň regulovat jeho hlasitost použitím ovládacích prvků.

Aplikace PLAY.CZ umožňuje do své paměti uložit šest stanic, tak jak jste na to zvyklí například u autorádia. Ke svým oblíbeným vysíláním se tak dostanete v minimálním čase a bez nutnosti použít vyhledávání. Aplikace má zároveň integrovaný webový prohlížeč se stránkami www.play.cz. Ty nabízí aktuální a zajímavé články ze světa hudebního showbyznysu, novinky ze světa rádií a společenského dění u nás i ve světě. Nechybí ani možnost prohlížení hudebních videí.

První českou multimediální aplikaci pro telefon iPhone připravila společnost PLAY.CZ. Ta je mimo jiné provozovatelem stejnojmenného serveru a největším poskytovatelem streamingových řešení pro rádia v České republice.