Hlavní navigace

ISS rozšiřuje ochranu pracovních stanic o další antivirové a antispywarové prvky

[Tisková zpráva] Praha, 23. listopadu – Společnost IBM (NYSE: IBM) dnes oznámila začlenění dalších prvků pro ochranu před viry a spywarem do produktu Internet Security Systems Proventia Desktop Endpoint Security. Provázané vlastnosti představují pro zákazníky komplexní řešení ochrany jejich pracovních stanic. Tohoto výsledku bylo dosaženo spoluprací se společností BitDefender, kdy Internet Security Systems provázaly svoji technologii blokování spywaru a systému Virus Prevention System (VPS), který je založen na analýze chování, s antivirovým a antispywarovým řešením z dílen společnosti BitDefender.

Sdílet

Technologie VPS byla vytvořena s cílem dosažení vysoké efektivity při prevenci neznámých útoků na podnikovou síť v okamžiku, jakmile se objeví. Tento systém dokáže správně blokovat více než 90 % nových virů, a to bez nutnosti aktualizace databáze signatur. Nová vícevrstvá ochrana společnosti BitDefender bude zákazníkům doplňovat účinnou ochranu při rozpoznávání a odstraňování známých virů a spywaru z jejich systémů.

„V dnešním komplikovaném světě ohrožení nemůže žádná samostatná úroveň ochrany ochránit organizaci před napadením dostatečně efektivně,“ řekl Greg Adams, viceprezident vývojového oddělení IBM Internet Security Systems. „Neustálé dokupování vzájemně nekompatibilních zabezpečovacích produktů a koncových řešení se může stát při správě zabezpečení v rámci podniku rychle neúnosným. Řešením takových protichůdných problémů je pokračovat v přidávání vrstev ochrany do našeho již existujícího integrovaného ochranného prostředí a poskytnout tak zákazníkům robustní centrálně spravované řešení zabezpečení, které jim může pomoci vyhnout se nutnosti implementace dalších produktů a potřebě věnovat se každé nové hrozbě,“

Proventia Desktop v současnosti nabízí kombinovanou funkčnost osobního firewallu, prevence před napadením, prevence před napadením zahlcením bufferu, ochrany aplikací, ochrany při komunikaci a technologie prevence virů. Prostřednictvím spojení se společností BitDefender, který přináší další možnosti ochrany před viry a spywarem, odpovídá Internet Security Systems na požadavek trhu na komplexní ochranu pracovních stanic i pro jednotlivce. Různé vrstvy produktu jsou navrženy tak, aby úzce spolupracovaly a automaticky potíraly nesčetná ohrožení, se kterými se mohou setkat na pracovních stanicích i přenosných počítačích.

„Pro každý typ zabezpečovací technologie (firewally, antiviry, antispywary atd.) existují útočníci, kteří neustále pracují na způsobech jak je obejít a získat neautorizovaný přístup do sítě,“ řekl Eric Eder, zakladatel a CTO Intelligent Connections, partnera IBM. „Útočný projekt, určený k prolomení jednotlivých typů technologie, žádá nasazení vícevrstvého zabezpečovacího modelu ochrany. Proventia Desktop právě takový vícevrstvý zabezpečovací přístup s využitím jednotlivých činitelů a společnou správou, která může snížit administrativní náklady a s tím spojené další výdaje, poskytuje. Pokud je konkrétní způsob ohrožení ušit na míru konkrétnímu typu zabezpečovací technologie, účinek je zmařen řadou ostatních blokovacích technologií, takže nedojde k infiltraci na cílový stroj. Jsme nadšeni, že můžeme našim zákazníkům nabídnout tak silnou ochranu pracovních stanic v rámci jednoho jediného produktu.“

Internet Security System poskytuje podnikům všech velikostí vícevrstvé řešení ochrany sítě formou jediné platformy – Proventia. Společnost IBM spojila všechny své produkty s výsledky výzkumu skupiny výzkumného a vývojového týmu ISS X-Force a vytvořila řešení, které je určeno k ochraně zákazníků ještě před jejich napadením, tedy ještě dříve, než je jakékoliv napadení vůbec možné. Prostřednictvím unikátní technologie Virtual Patch pomáhá společnost IBM chránit firemní data před útoky do té doby, než jsou společnosti schopny udělat si čas na instalaci záplat od příslušných dodavatelů. Společnost IBM dodává sadu zabezpečovacích zařízení pro pracovní stanice s dalšími schopnostmi antivirového a antispywarového programu Proventia Desktop a s koncovými vlastnostmi programu Tivoli.

Proventia Desktop s novým antivirem a antispywarem by měla být k dispozici koncem tohoto roku. Antivirová a antispywarová aktualizace bude dostupná za cenu ročního poplatku. Další informace o Proventia Desktop naleznete na adrese: http://iss.net/pro­ducts/Proventi­a_Desktop/index­.html.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).