Hlavní navigace

iSuppli řadí společnost Kingston Technology na první místo na světě mezi výrobci pamětí DRAM za 1. pololetí 2010

[Tisková zpráva] Nezávislá společnost pro průzkum trhu sestavuje žebříček na základě tržeb a podílu na trhu

Sdílet

Fountain Valley, Kalifornie – 19. listopadu 2010 – Společnost Kingston Technology Company, Inc., největší nezávislý výrobce paměťových produktů na světě, dnes oznámila, že v hodnocení nezávislé organizace iSuppli obsadila první příčku mezi dodavateli samostatně prodávaných paměťových modulů DRAM za prvních šest měsíců roku 2010. Podle uvedené zprávy přesáhly tržby z paměťových modulů společnosti Kingston částku 2,56 miliardy USD, což představuje více než 45,8 procentní podíl na celosvětovém trhu mezi všemi výrobci samostatně prodávaných modulů.

      „S našimi partnery udržujeme pevné vazby již mnoho let a právě ty nám pomohly překonat propad v roce 2008 a částečně i 2009,“ řekl John Tu, spoluzakladatel společnosti Kingston®. „Měli jsme štěstí, že tyto vztahy umožnily společnosti Kingston zůstat silnou.“

      „Vsadili jsme na dobrou kartu, když jsme se od chvíle, kdy jsme firmu před 20 lety založili, zaměřili na péči o naše zaměstnance a zákazníky,“ řekl David Sun, spoluzakladatel společnosti Kingston. „Úspěšní můžeme být jen tehdy, když budeme i nadále tvrdě pracovat a současně se o sebe vzájemně starat.“

      V roce 2009 obsadila společnost Kingston v žebříčku iSuppli první pozici mezi světovými výrobci paměťových modulů s příjmy, které převýšily 2,85 miliardy USD a představovaly tak 40,3 procentní podíl na trhu samostatně prodávaných pamětí DRAM. Zpráva společnosti iSuppli hodnotila pouze příjmy z prodeje modulů. Nezahrnuje prodeje flash NAND pamětí společnosti Kingston. V únoru společnost Kingston oznámila, že její celosvětové tržby v roce 2009 dosáhly 4,1 miliardy USD a byly tak druhé nejvyšší v historii této firmy.

      Portfolio DRAM modulů společnosti Kingston zahrnuje značkové paměti nebo moduly určené pro konkrétní systémy, paměti ValueRAM® vytvořené podle specifikací JEDEC a navržené pro systémové integrátory a ty, kteří staví počítače z jednotlivých komponentů („white box builders“), a moduly HyperX® pro hráče a nadšence do počítačových technologií, kteří vyžadují stále vyšší výkon a rychlost. Společnost Kingston byla založena v roce 1987 a nabízela tehdy jediný produkt – nyní vyrábí a prodává přes 2000 paměťových produktů. 
 
 

iSuppli: Tržby výrobců  samostatně pro­dávaných paměťových modulů DRAM  
za 1. polovinu roku 2010 
Pořadí   
v roce 2010
Společnost Tržby  
v roce 2010*
Podíl na trhu  
v roce 2010
1 Kingston 2.562 45,8%
2 A-Data 423 7,6%
3 Ramaxel 392 7,0%
4 Crucial 330 5,9%
5 Smart Modular 326 5,8%
  Ostatní 1.562 27,9%
  Celkem 5.595 100,0%

* Příjmy v milionech USD  Zdroj: iSuppli Corp., listopad 2010 

      Podrobnější informace můžete získat na webových stránkách společnosti Kingston na adrese: www.kingston.com­
 

O společnosti Kingston Technology Company, Inc.  

Společnost Kingston Technology Company, Inc. je největším nezávislým výrobcem paměťových produktů  na světě. Kingston vyvíjí, vyrábí a zajišťuje distribuci paměťových produktů pro stolní počítače, notebooky, servery a tiskárny, dále flash pamětí pro PDA, mobilní telefony, digitální fotoaparáty a MP3 přehrávače. Společnost Kingston má díky celosvětové síti dceřiných a přidružených společností výrobní závody v Kalifornii, na Taiwanu a v Číně a její obchodní zastoupení jsou ve Spojených státech, v Evropě, Rusku, Turecku, na Ukrajině, v Austrálii, Indii, Taiwanu, Číně a Latinské Americe. Další informace můžete získat na telefonním čísle +44 (0)1932 738888 nebo na internetové adrese www.kingston.com/e­urope.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).