Hlavní navigace

Cisco: IT oddělení by se měla více zabývat obchodními dopady

[Tisková zpráva] První den Cisco Expo navštívila téměř tisícovka lidí, další sledovali on-line

Sdílet

Praha, 14. dubna 2010 – V Praze dnes odstartoval jedenáctý ročník Cisco Expo, dvoudenní konference o informačních a komunikačních technologiích. V rámci úvodní přednášky představili zástupci společností Cisco, EMC, VMware a T-Mobile svůj pohled na současné fungování IT oddělení. Ta jsou dnes zaměřena především na řízení základní IT infrastruktury a jsou zaměstnána otázkami nákupu, podpory procesů a reportováním. Situace na trhu však vyžaduje změnu přístupu: IT oddělení se budou muset stále častěji zaměřovat na oblasti s přímými obchodními dopady, jako jsou řízení znalostí, služby zákazníkům, výkonnostní management, strategie a rozvoj obchodu.

„Ať se podíváme na jakékoliv statistiky, obvykle z nich vyplývá, že každá koruna investovaná dnes do IT se na přímých obchodních přínosech podílí jen malou měrou. Až 70 procent investic směruje často do oblastí, které IT pouze udržují v chodu, a jen okolo 30 procent jde na věci, které organizaci odlišují od konkurence a mají pro ni skutečnou přidanou hodnotu,“ řekl dnes ráno Alexander Winkler, generální ředitel společnosti Cisco Systems Česká republika.

Řešení vidí Winkler v řadě nových konceptů a technologií, které je možné v podnikové praxi využít, jako virtualizaci, cloudu, software jako služba (SaaS), infrastruktura jako služba (IaaS) a dalších. Právě na tyto hlavní oblasti se letošní program Cisco Expo zaměřuje.

V rámci úvodní přednášky také Alexander Winkler představil řadu inovací společnosti Cisco pro jednotlivé typy zákazníků pokrývající různé technologické oblasti. K popisu budoucí role síťových technologií si přitom vypůjčil téma všudypřítomné sítě z filmu Avatar. Spolu s Michalem Fišerem z EMC a Ondřejem Vlachem z VMware společně podrobněji popsali společné řešení Vblock pro oblast datových center. Úvodní přednášku konference zakončil Miroslav Rakowski ze společnosti T-Mobile, který hovořil o moderních službách poskytovaných mobilními operátory.

První den konference, na který se registrovalo 930 lidí, dnes bude pokračovat 28 přednáškami a prezentacemi. Ty se budou věnovat oblastem, jako jsou moderní datová centra, virtualizace, cloud computing, spolupráce v IP sítích, bezpečnost sítí i cloud služeb, video, moderní technologie pro poskytovatele služeb a další. Součástí programu budou i živé ukázky zajímavých řešení či případové studie.

Zítra bude konference pokračovat druhým dnem. Ten bude opět zahájen úvodní prezentací, kde zástupci Cisco a společnosti T-Mobile, která je generálním partnerem konference, představí trendy v mobilních technologiích a také řešení Cisco pro komunikaci a spolupráci uživatelů přes IP sítě. Zbytek dne bude patřit pěti celodenním odborným seminářům, takzvaným techtorialům, z nichž každý se bude podrobně zabývat jednou technologickou oblastí a bude tak vhodný především pro technicky zaměřené návštěvníky.

Zájemci o téma čtvrteční úvodní přednášky, kteří se nemohou zúčastnit osobně, ji mohou obdobně jako dnes sledovat on-line pomocí služby Cisco WebEx. Stačí jim k tomu pouze připojení na internet a webový prohlížeč. Účast na úvodní přednášce přes WebEx je bezplatná: https://cisco­sales.webex.com/cis­cosales/onsta­ge/g.php?t=a&d=2­07487869

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).