Hlavní navigace

Operní pěvkyně Iveta Hejduková má zlato v hrdle a drahé kameny za pultem

[Tisková zpráva] V sobotu nás čeká již šestý semifinálový duelový souboj talentovaných soutěžících nejzábavnější show letošního podzimu na Nově Talentmania! Kteří z desítky adeptů se budou tentokrát těšit z úspěchu u diváků, znamenajícího postup do finále, ve kterém je astronomická výhra 150 000 eur téměř nadosah?

Sdílet

Praha 20. října 2010 – Iveta Hejduková milovala zpěv od dětství, plachost jí ale nedovolila veřejně se projevit, zpívala si jen sama pro sebe. Odvahu našla až ve 22 letech, kdy se rozhodla splnit si svůj sen, a to rovnou konkurzem do sboru Libereckého divadla. Tam maminka dvou synů a vyučená prodavačka zjistila, že jí její hlasový rozsah umožňuje zpívat vysoké operní tóny. A tak se opernímu zpěvu začala věnovat intenzivně. Začátky ovšem nebyly jednoduché, neznala noty, operní zpěv byl pro ni něco naprosto nového. Dnes Iveta s rozsahem tři a půl oktávy zpívá sopránové árie a občas si pro radost dokonce uspořádá koncert s doprovodem klavíru. „K mým největším hudebním oblíbencům patří Antonín Dvořák, Bedřich Smetana a Giacomo Puccini,“ říká zasněně.

Iveta prodává v obchodě s drahými kameny, kde zpěvem často zpříjemňuje nákup i svým zákazníkům. Ve svém volném čase, který věnuje především rodině, ráda chodí do přírody. „Miluji procházky po lese, zpěv ptáků, šum listí a celkově atmosféru lesa. Zároveň je to pro mě inspirace při psaní básní, kterému se také věnuji.“

A čím se bude snažit zaujmout diváky při sobotním duelovém souboji? „Připravila jsem si píseň Ave Maria od Charlese Gaunoda a věřím, že potěší diváky i porotu.“

Kromě okouzlujícího zpěvu Ivety Hejdukové svůj talent v sobotních duelech ještě předvedou tito soutěžící:

Několikanásobní mistři Evropy JNS Cheerleaders
Mažoretky z Havířova Dixie
Martin Leco alias Dat´s da show ukáže show s basketbalovými míči
Žonglér s tenisovými raketami Jiří Berousek ml.
Formace Johny Týpek Tiny Beat a jejich beatboxová show
Hybrid´s Crew zatančí ve stylu electric boogie
Břišní tanečnice Anna Mária Mitrová
Imitátor Roman Kopelec
Pěvecké duo Two Voices

V sobotních semifinálových duelech opět jen diváci přiblíží své favority k výhře téměř 4 000 000 korun, a to prostřednictvím zaslaných SMS hlasů.

6. semifinále Talentmanie v přímém přenosu v sobotu 23. října 2010 od 20:00 na TV Nova

Více informací najdete na internetových stránkách www.talentmania.tv a na www.facebook.com/ta­lentmania2010

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).