Hlavní navigace

iVysílání ČT uspělo v anketě Křišťálová Lupa 2009 – Cena českého Internetu

[Tisková zpráva] Internetové stránky České televize iVysílání se umístily na vynikajícím třetím místě v těsném hlasování ankety Křišťálová Lupa 2009 – Cena českého Internetu .

Sdílet

Expertním panelem osobností českého internetu bylo iVysílání ČT nominováno nejprve do finálního hlasování ankety v kategorii nejlepší internetový projekt roku 2009, nakonec v něm obsadilo třetí místo.

Dokladem toho, že iVysílání ČT zaujalo experty i nezávislé osobnosti české internetového světa, jsou vyjádření odborných porotců, kteří je nominovali na nejlepší projekt roku:

„iVysílání je velice dobrým počinem ČT, který posunuje domácí veřejnoprávní televizi mezi moderní média.“ Jan Horna

„Česká telka se opřela do internetu a klaplo to. Někdy je kopírování matkou pokroku a v tomto případě je to výhra. iVysílání.cz nezapře předlohu v projektu BBC s názvem iPlayer, ale iVysílání je hezké české a naše. Škoda, že v archivu nenajdeme docela všechny pořady ČT, ale je fajn, že iVysílání existuje.“ Petr Laštovka

„Průběžně si ověřuji, že Česká televize tímto projektem dokáže posouvat využití televizního obsahu do moderní doby, a to atraktivním a efektivním způsobem.“ Aleš Miklík, Internet Info

„Ač funguje již dlouho, je jednoznačně nejlepším projektem z uvedených možných projektů.“ Jan Suda, Universal McCann

Bezplatná služba iVysílání, dostupná na adrese www.ivysilani.cz, nabízí živé internetové vysílání zpravodajské stanice ČT24, živé internetové vysílání vlastních pořadů uváděných na ČT1, ČT2 a ČT4 i rozsáhlý archiv. Ten skýtá ke zhlédnutí téměř všechny pořady vlastní výroby České televize zpětně od 1. února 2005, tedy více než 21 000 hodin záznamu.

„Diváci si mohou přehrávat pořady, které v běžném vysílání nestihli. Zhlédnou je v plné televizní kvalitě! Vrátit se k nim mohou, kdy chtějí a kolikrát chtějí, archivace pořadů není časově omezená. Televize se tím přestává omezovat na lineární, pevně dané vysílací schéma. Díky iVysílání si každý divák může sestavit svůj vlastní program,“ říká Petr Svatoš, vedoucí Internetu ČT.

Cílem čtvrtého ročníku ankety Křišťálová Lupa 2009 – Cena českého Internetu bylo najít a ocenit nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu za rok 2009. Pořádá ji server o českém Internetu Lupa.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).