Hlavní navigace

iVysílání České televize nejstahovanější českou aplikací pro iPady

[Tisková zpráva] Aplikaci iVysílání ČT pro iPady už si stáhlo více než deset tisíc uživatelů, kteří ji tak učinili nejpopulárnějším českým mediálním produktem pro tyto tablety.

Sdílet

Speciální aplikace iVysílání, internetového videoarchivu České televize, pro Apple iPad k 15. červnu 2011 překročila rekordní hranici deseti tisíc stažení. Stala se tak mezi uživateli zmíněného tabletu nejpopulárnějším českým mediálním produktem. Mimořádného úspěchu přitom dosáhla už necelé tři týdny od svého uvedení.

Aplikace iVysílání pro iPady, kterou Česká televize vyvinula ve spolupráci se společností Motion Media, umožňuje komfortní přístup k téměř pěti letům videa, zahrnuje pořady ze všech čtyř programových okruhů České televize. Uživatelé aplikaci oceňují hlavně za její jednoduchost, snadnou ovladatelnost, přehlednost a rychlost i stabilitu načítání pořadů.

„Jsme rádi za enormní zájem o iVysílání na iPadech a rovněž za vysoké hodnocení, která tato aplikace České televize získala. iVysílání je vlajková loď Nových médií ČT jak na internetu, tak na nových platformách. V současnosti finišujeme aplikaci pro telefony iPhone a pro chytré Nokie se Symbianem 3,“ říká výkonný ředitel Nových médií ČT Milan Fridrich.

Česká televize v současnosti připravuje ještě další dvě aplikace pro iPady. V poslední fázi vývoje je aplikace ČT24 (viz snímek), jež nabídne zpravodajství s videoreportážemi i živým vysíláním Čtyřiadvacítky. Následovat bude obdobná aplikace pro sportovní ČT4.

Česká televize jedná o vývoji aplikací také pro další tablety. Ještě v létě by měly začít práce na aplikaci iVysílání pro Samsung Galaxy Tab s operačním systémem Google Android.

„Zatímco v současnosti má Česká televize sedm mediálních aplikací, na konci roku 2011 by jich měla mít dvojnásobek. Věříme, že vedle počtu aplikací se ustálí a posílí počet věrných uživatelů, kteří přijmou nově definované programy ČT v nových přijímačích a budou jim k užitku," dodává Milan Fridrich.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).