Hlavní navigace

Přední izraelská IT skupina kótovaná na newyorském NASDAQu se připojila k Asseco Group

[Tisková zpráva] Asseco Poland SA, lídr páté největší IT skupiny v Evropě, získalo 3. září majoritní podíl ve skupině Formula Systems se sídlem v Or Jehuda, Izrael. Jedná se o zatím největší akvizici v historii skupiny Asseco. Společnost se tak stala vlastníkem 6 823 602 akcií, což představuje 50,19 % základního kapitálu a 51,18 % hlasů na valné hromadě akcionářů Formula Systems. Celkové náklady na transakci nepřekročí 145,3 mil. USD.

Sdílet

Akcie Formula Systems firma získala na základě dvou smluv. První uzavřela s investiční společností Emblaze Ltd., registrovanou v Ra'anana, Izrael. Jednalo se o odprodej 6 687 642 akcií, což odpovídá 49,19 % základního kapitálu a 50,66 % hlasů na valné hromadě akcionářů Formula Systems. Transakce bude dokončena po schválení prodeje akcií valnou hromadou akcionářů firmy Emblaze, která by se měla uskutečnit nejpozději do 30. listopadu. Na dalších 135 960 akcií Formula Systems, které představují 1 % akciového kapitálu a 1,03 % hlasů na valné hromadě akcionářů společnosti, byla podepsána opční dohoda s fyzickou osobou, členem vedení Formula Systems.

Akcie Formula Systems jsou kótovány jak na Tel-avivské burze cenných papírů (TASE), tak i na newyorském NASDAQ Global Markets. Získáním majority ve Formula Systems, holdingové společnosti založené v roce 1985, se Asseco Poland stalo spoluvlastníkem dalších třech IT společností: Matrix IT, Magic Software Enterprises a Sapiens International Corporation. Firmy této skupiny působí v Izraeli, USA, Kanadě, Japonsku, Velké Británii, Německu, Nizozemí, Francii, Maďarsku a Indii.

„Projekt Asseco získal od počátku mé uznání. V našem partnerství vidím obrovský potenciál rozvoje. Asseco poskytuje přístup na nové trhy, zejména ve střední a východní Evropě, kde jsme doposud nevyvíjeli téměř žádnou iniciativu. Jsem rád, že Formula Systems bude mít reálný reálny vliv na směr vývoje ve skupině. Doufám, že se nám společně podaří získat další IT firmy nejenom proto, abychom posílili naši pozici na stávajících trzích, ale také proto, abychom si otevřeli nové možnosti podnikání,“ říká Guy Bernstein, CEO Formula Systems.

„Jsem nesmírně rád, že se jedna z největších izraelských IT firem připojila k naší skupině. Získali jsme tak partnery v jedné z nejinovativ­nějších zemí světa. Tuto příležitost využijeme ke vstupu na nové trhy, přístupu k sofistikovanému know-how, vysoce inovativním produktům a technologiím. Věříme, že společně se skupinou Formula Systems získáme další impuls k vytvoření skutečně globální společnosti. Jsem přesvědčen, že naše spolupráce přinese měřitelné výhody jak pro Asseco, tak pro všechny společnosti skupiny Formula Systems,“ dodává Adam Góral, prezident a CEO Asseco Poland.

Nejvýznamnější aktiva skupiny Formula Systems zahrnují podíly v těchto třech IT společnostech:

Matrix IT Ltd (50,1 %) – kótovaná na TASE, je jednou z předních izraelských firem poskytujících služby v oblasti integrace a informačních technologií. Společnost zaměstnává přibližně 4 200 softwarových, hardwarových a integračních expertů, dále školitele poskytující IT služby pro více než 500 klientů na izraelském trhu z různých sektorů ekonomiky, včetně bankovnictví a financí, telekomunikací, veřejné správy, zdravotnictví a komerční sféry. Její tržby z prodeje dosáhly v roce 2009 výše 368,5 mil. USD.

Magic Software Enterprises Ltd (58,1 %) – kótovaná na TASE a NASDAQ Global Markets. Zabývá se moderními technologiemi jako je např. cloud computing. Společnost vyvíjí, prodává a podporuje více než 25 let nejen aplikační platformy, ale také byznys a procesní integrační řešení pro stovky významných klientů z různých odvětví. Má přes 400 zaměstnanců a v roce 2009 dosáhla tržeb ve výši 20,3 mil. USD.

Sapiens International Corporation NV (71,6 %) – rovněž kótovaná na TASE a NASDAQ Global Markets. Je celosvětovým poskytovatelem softwarových řešení pro oblast pojišťovnictví. Společnost poskytuje byznys řešení globálním hráčům jako je Aegon, Axa, GE Life, apod. V roce 2009 dosáhla firma tržeb ve výši 45,7 mil. USD.

Skupina Asseco
Mezinárodní skupina Asseco patří k nejsilnějším softwarovým domům v Evropě. Poskytuje komplexní IT služby pro všechna odvětví ekonomiky. Lídrem rozvoje celé skupiny je Asseco Poland, největší polská IT firma. Z hlediska tržní kapitalizace je skupina jednou z deseti největších kótovaných IT společností v Evropě. Ekonomicky patří k nejsilnějším softwarovým společnost Evropy – v roce 2009 se umístila na pátém místě v žebříčku The Truffle 100, který analyzuje 100 nejúspěšnějších evropských softwarových společností na základě výnosů z vlastního softwaru. Působí v šestnácti evropských zemích a svoje portfolio služeb rozšiřuje akvizicí úspěšných firem na domácích i zahraničních trzích. Bližší informace najdete na www.asseco.com.

Formula Systems
Globální poskytovatel IT řešení s více než 6 000 IT experty nabízející své služby ve více než padesáti zemích světa. Společnosti skupiny jsou obchodovány na americkém NASDAQu (Formula Systems, Magic Software Enterprises, Sapiens International Corporation) a na Tel Aviv-ské burze cenných papírů, neboli TASE (Formula Systems, Magic Software Enterprises, Sapiens International Corporation a Matrix IT). Skupina Formula Systems byla 20. listopadu 2006 koupena investiční skupinou Emblaze (www.emblaze.com). Bližší informace najdete na www.formulasys­tems.com