Hlavní navigace

Jaime Smith, nový generální ředitel Českého Telecomu, a.s.

[Tisková zpráva]

Sdílet

Jaime Smith, nový generální ředitel Českého Telecomu, a.s.

Julio Linares byl jmenován předsedou dozorčí rady

Praha, 23. června 2005 – Valná hromada Českého Telecomu, a.s. dnes schválila několik změn na postech dozorčí rady. Následně po valné hromadě, dozorčí rada jmenovala pana Julia Linarese novým předsedo u dozorčí rady. Novým generálním ředitelem Českého Telecomu, a.s. a předsedou představenstva společnosti byl jmenován pan Jaime Smith.

V uplynulých dvou měsících působil pan Jaime Smith jako pozorovatel dozorčí rady Českého Telecomu, a.s. a předtím zastával od roku 2002 pozici CFO Telefónica de España (španělský operátor fixních linek ze skupiny Telefónica).

Nový generální ředitel Českého Telecomu, a.s. vyjádřil svou spokojenost se jmenování do funkce a odpovědností s tím související. Také zdůraznil, že skupina Českého Telecomu má “jedno z klíčových aktiv k zajištění úspěchu našeho projektu: důvěru zákazníků a kvalifikovaný a dedikovaný profesionální tým, jenž obstojí v té nejlepší konkurenci. Pevně věříme, že mezinárodní zkušenosti Telefónicy podpoří růst Českého Telecomu a přinesou jeho zákazníkům nové kvalitní produkty, v souladu s nejlepší evropskou a mezinárodní praxí.”

Jaime Smith se rozhodl vytvořit pod jeho přímým řízením tři nové úrovně zodpovědné za provoz hlavních oblastí v Českém Telecomu. První z nich je obchodní divize, vedená panem Fernandem Astiasem, jenž bude zodpovědný za oblast marketingu, prodeje a mezinárodního obchodu. Druhou je provozní divize pod vedením Petra Slováčka, jenž bude zodpovědný za sítě, provoz a informační technologie. Třetí oblastí dohlížející na finance a zdroje a zahrnující oblast financí, lidských zdrojů a bezpečnosti, bude vedena panem Jurajem Šedivým.

Julio Linares, předseda Telefónicy de España prohlásil po svém jmenování, že Telefónica se cití zavázána “podpořit sociálně –ekonomický rozvoj v této skvělé zemi prostřednictvím tak dynamické sektoru jako jsou telekomunikace”. Pan Linares popsal privatizační proces společnosti jako “příkladný” a sdělil, že “jsme přesvědčeni, že rozsah zkušeností Českého Telecomu a Telefónicy se odrazí ve společné přispění k rozvoji v této zemi, jenž disponuje vysokým růstem a stabilní ekonomikou.”

Představenstvo Českého Telecomu, a.s. dale jmenovalo pana Salvadora Angladu novým generálním ředitelem Eurotelu a člena představenstva Českého Telecomu. Pan Anglada dříve pracoval jako ředitel pro prodej a marketing ve společnosti Telefonica Empresas España, organizační jednotky Telefónicy de España se zodpovědností za služby korporátním zákazníkům.

Nové složení statutárních orgánů Českého Telecomu, a.s.

DOZORČÍ RADA

Julio Linares, Předseda Telefónica de España
José María Álvarez Pallete, Předseda Telefónica Latinoamericana
Santiago Fernández Valbuena, CFO a generální manažer pro sdílené zdroje Telefónica S.A.
Luis Lada, Generální manažer pro rozvoj, plánování a regulaci Telefónica S.A.
Antonio Viana-Baptista, Předseda Telefónica Móviles
Angel Vilá, Generální ředitel pro korporátní rozvoj Telefónica, S.A.
Alfonso Alonso, Generální manažer pro plánování a manažerskou kontrolu Telefónica, S.A.
Guillermo Fernández-Vidal, Generální manažer pro obchodní rozvoj a dceřiné společnosti Telefónica, S.A.
Javier Aguilera, Předseda TPI
Petr Zatloukal, Zástupce vlády
Lubomír Vinduška, Zástupce zaměstnanců
Vlastimil Barbořák, Zástupce zaměstnanců
Pavel Herštík, Zástupce zaměstnanců
Miloslav Krch, Zástupce zaměstnanců
Dušan Stareček, Zástupce zaměstnanců

PŘEDSTAVENSTVO

Jaime Smith, Předseda
Juraj Šedivý, První místopředseda
Petr Slováček, Druhý místopředseda
Salvador Anglada, Člen
Marcela Malivánková, Člen
Kontakt pro další informace :
Vlastimil Sršeň
Tiskový mluvčí
Tel: 800 163 342 (800 1 MEDIA)
Fax: 271 469 896
e-mail: tiskovy.odbor@ct­.cz

O společnosti Český Telecom
ČESKÝ TELECOM, a. s., je vedoucí telekomunikační společností v České republice. Prostřednictvím své dceřiné společnosti Eurotel Praha, spol. s r. o., se významně podílí také na trhu mobilních služeb. Podrobné informace o firmě a nabídce jejich služeb jsou k dispozici na www.telecom.cz, která byla oceněna jako BestWeb 2003 v anketě WebTop100.

Mimořádnou pozornost věnuje ČESKÝ TELECOM využití růstového potenciálu datových a internetových služeb. Podle výzkumu agentury GfK považují IT manažeři ČESKÝ TELECOM za nejlepšího poskytovatele datových služeb v ČR. Společnost se hodlá stát rovněž předním poskytovatelem komplexních služeb v oblasti e-commerce.

ČESKÝ TELECOM se pravidelně umísťuje na předních místech v soutěži o cenu za informačně nejotevřenější firmu domácího kapitálového trhu Signum Temporis. Na základě hlasování odborné veřejnosti, zástupců tisku a devítičlenné komise obsadil ČESKÝ TELECOM v roce 2003 opět první místo, stejně jako v roce 2001.

ČESKÝ TELECOM, a. s., patří podle své tržní kapitalizace a objemu obchodů k nejvýznamnějším firmám na českém kapitálovém trhu. Akcie společnosti jsou ve formě GDR obchodovány i na London Stock Exchange. Rating ČESKÉHO TELECOMU, a. s., patří trvale k nejvyšším, které mohou české společnosti získat od významných mezinárodních ratingových agentur.

O Telefónice
Telefónica je vedoucím integrovaným telekomunikačním operátorem v Evropě a druhým největším na světě. Své obchodní aktivity směřuje zejména na trhy pevné a mobilní telefonie. Širokopásmového připojení využívá jako klíčový nástroj pro rozvoj obou těchto technologií.

Společnost je zastoupena ve 40 zemích světa a spolu s ČESKÝM TELECOMEM má více než 140 milionů zákazníků. Telefónica má významný podíl na trzích v Latinské Americe, kde koncentruje podstatnou část své růstové strategie.

Telefónica je ze 100 % obchodovatelná na burze a má více než 1,5 milionů přímých akcionářů. Její vydaný akciový kapitál zahrnuje 4 921 130 397 běžných akcií obchodovatelných na španělské burze (Madrid, Barcelona, Bilbao a Valencia) a na burzách v Londýně, Paříži, Frankfurtu, Tokiu, New Yorku, Limě, Buenos Aires, São Paulu a na SEAQ International Exchange v Londýně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).