Hlavní navigace

Jak na žrouty energie a peněz? Návod hledejte na specializovaném portálu www.energieplus.cz

[Tisková zpráva] Na internetovém portálu www.energieplus.cz, zaměřeném na úspory energie a alternativní zdroje, naleznete komplexní soubor praktických návodů a doporučení na úsporu energie, a to nejen pro domácnosti, ale také pro firmy. Ukážeme vám jak jednoduše a chytře snížit vaše náklady na energie. Rozhodně se nemusíte bát, že úspor nákladů na energie lze dosáhnout jen „utahováním kohoutku“ a snížením vašeho komfortu při využívání energie. Některá opatření jsou rychlá, efektivní a nevyžadují žádnou investici. Jiná opatření si nějakou investici mohou vyžádat, ale na oplátku přinesou výrazné dlouhodobější úspory a rozhodně se vyplatí. Navštivte www.energieplus.cz a odhalte tajemství úspor energie a alternativních zdrojů.

Sdílet

Portál www.energieplus.cz je rozdělen do několika sekcí. Sekce Úspory energie je rozdělena podle toho, zda již užíváte nějaký dům či byt, anebo teprve stavbu domu plánujete. A právě v těchto oblastech vám portál www.energieplus.cz nabízí jedinečné nástroje, které jsou online, jednoduché, srozumitelné i pro laiky a především zdarma. Takto komplexně zpracovanou nabídku v oblasti hledání a plánování úspor energie zřejmě nenajdete na žádném jiném českém webu.

„Jako významný dodavatel elektřiny a zemního plynu cítí energetická společnost E.ON velkou odpovědnost nejen za spolehlivé dodávky energie a kvalitní služby zákazníkům, ale také za životní prostředí kolem nás. Proto vznikl program E.ON EnergiePlus+, který šetří přírodu i peníze našich zákazníků“, upřesňuje Vladimír Vácha, tiskový mluvčí společnosti E.ON Česká republika.

Přehledně a srozumitelně jsou zde v samostatném oddíle zpracovány např. slevy a dotace, které svým zákazníkům E.ON nabízí pro rok 2009. Řada z nich vznikla ve spolupráci s předními výrobci elektrického zboží, např. značkou Whirlpool nebo hobby marketem Baumax.

Chcete-li jít dál a dozvědět se více o obnovitelných zdrojích energie, je pro Vás připravena sekce Alternativní energie. Zájemci zde najdou základní odpovědi na otázky týkající se získávání energie z vody, větru, slunce, biomasy a bioplynu. Pro ty, kteří ani v takto propracovaném poradenském webu nenajdou odpověď na svoji otázku, je zde rubrika Zeptejte se odborníka; firemní klientelu pak určitě zaujme sekce Energie pod kontrolou.

Portál www.energieplus.cz myslí i na ekologickou výchovu těch nejmladších. Zatímco rodiče zde najdou konkrétní rady, pro děti je připravena Soutěž s Kouzelnou fazolí nebo informace o Junior Tour E.ON Energy Truck, unikátním projektu, v jehož názvu už je naznačeno, že se jedná o pojízdnou energetickou poradnu, která brázdí silnice a navštěvuje města a městečka v České republice. Přímo tak přispívá k rozšiřování informací o aktivitách energetické společnosti E.ON v oblasti bezpečného a hospodárného využívání energie, a tak přispívá k ekologickému vzdělávání široké veřejnosti.

Více informací nejdete na www.energieplus.cz.