Hlavní navigace

Jak se dostat se Smrtonosnou zbraní za pasem a navíc Nebezpečnou rychlostí až do Havany? Prima kino dokáže, že nic není nemožné…

[Tisková zpráva] V pátek 14.8. naváže Prima kino na kriminální příběh z předchozího týdne. Od 22.10 se na obrazovkách Primy opět objeví bláznivý policejní pár v akci, a to ve Smrtonostné zbrani 2. Diváci se mohou těšit na herecké výkony Dannyho Glovera a Mela Gibsona v hlavních rolích trháku, který bývá svými fanoušky ceněn ještě více než díl první. Za sebe mluví už jen fakt, že film vydělal dvojnásobek toho co Smrtonosná zbraň 1 a stal se komerčně třetím nejúspěšnějším filmem roku 1989 hned po Batmanovi a třetím Indiana Jonesovi.

Sdílet

Film má na svědomí stále stejný tvůrčí tým a perličkou je, že původně měl dokonce seržant Riggs dle scénáře zemřít na lodi. Producenti však nakonec rozhodli jinak a zachovali postavu Mela Gibsona i do dalších pokračování, přestože byl tentokrát třikrát střelen. Ve filmu se ostatně střílí ostošest – zemře v něm celkem 33 lidí, což je nejvíce v sérii Smrtonosné zbraně.

Co se dá všechno prožít při jedné jízdě autobusem? Stačí v sobotu 15. srpna od 20.00 shlédnout snímek Nebezpečná rychlost a odpověď je nasnadě! Půvabná Sandra Bullock prokáže své řidičské schopnosti a spolu s Keanu Reavesem se bude snažit zachránit ostatní cestující před výbuchem bomby. Keanu Reavese, narozeného v Libanonu, role v tomto thrilleru proslavila. Filmy Ďáblův advokát a následně Matrix se svými pokračováními už jeho slávu jen akcelerovaly. Rysy jeho tváře jasně odkazují na to, že je potomkem otce s havajsko-čínským původem, který byl ovšem kvůli pašování drog 10 let vězněn. Dětství slavného herce tak mělo ke klasické rodinné idyle daleko. A naneštěstí i Reavesův vlastní pokus o vytvoření rodiny skončil katastrofou. Když se mu po čtyřletém vztahu s Jennifer Symeovou mělo narodit dítě, přišlo na svět mrtvé. Jennifer pak zemřela loni při autonehodě. Aby alespoň trochu zapomněl na smutné události v jeho životě, ponořil se do tvrdé práce, a to nejen herecké. Když nenatáčí, vystupuje se svou kapelou Dogstars. Nebezpečná rychlost se stala nejúspěšnějším akčním filmem roku 1994 a získala Oscara za zvuk a nominaci za střih.

V neděli 16. srpna si může divák od akčních scén odpočinout a od 22.15 se ponořit do atmosféry Havany, jíž se kdysi říkalo nejerotičtější město na světě. Dramatický a dobrodružný snímek s Robertem Redfordem coby s vypočítavým hráčem pokeru a s krásnou Lenou Olin, která zaplete každému hlavu, natočil uznávaný režisér Sydney Pollack. Podle všeho se snímek zrodil tak, že si Pollack a Redford po úspěšném romantickém snímku Vzpomínky na Afriku řekli, že by stálo za to natočit ještě jeden epický milostný příběh dvou zcela zralých lidí v tajemné prostředí exotické krajiny a navíc na pozadí politických nepokojů. A tak vznikla Havana. Nese si punc nezapomenutelného svérázného zpracování slavného režiséra, ověnčeného cenami, a uhrančivého pohledu idola ženských srdcí. Kombinace, která má rozhodně čím nalákat.