Hlavní navigace

Jak se ponořit do vlastního já (Deception with Keith Barry) Premiéra v sobotu 3. září ve 21:00 na Discovery Channel

[Tisková zpráva] Praha, 26. srpna 2011 – Zatímco v jedné komerční televizi běží kriminální seriál s mentalistou v hlavní roli, existuje živý a skutečný muž, který se tímto uměním proslavil po celém světě. Keith Barry rád prohlašuje, že se dokáže vloupat do vašeho podvědomí.

Sdílet

Mentalismus je druh kouzelnického umění, které využívá psychologických principů, hypnózy nebo sugesce k dosažení výsledků, jako je čtení myšlenek, předpověď volby diváka, jasnovidectví nebo ovládání mysli.

Keith Barry v této prozatím čtyřdílné sérii odhaluje, jak mohou obyčejní lidé lépe využít své schopnosti. A tentokrát nikoli na svém obvyklém jevišti v Las Vegas, ale ve skutečném světě, kde své kousky dosud předváděl jen ojediněle.

V prvním dílu se Barry nechal inspirovat studenou válkou a programy CIA zaměřené na ovládnutí mysli sovětských špionů. Sám se pokusí o davovou hypnózu, o naprogramování dovedností špióna u obyčejného člověka a dokonce o vychování spícího agenta. Jindy navštíví prodejce aut, který dokáže zákazníky donutit, aby zaplatili nejvyšší možnou cenu. Keith Barry naopak použije své techniky k tomu, aby u něj lidé ušetřili.

A vyzkouší i své schopnosti i na skutečné detektivní práci přímo na místech činu – jak se asi bude shodovat realita s hraným televizním seriálem? Nakonec pomůže dokonce s randěním – poradí, jak z pohybů těla přečíst myšlenky druhého člověka a díky tomu dopředu odhadnout své šance.

Keith Patrick Barry se narodil v říjnu 1976 v Irsku a s kouzelnickými triky začal ve svých 14 letech. Na televizních obrazovkách se poprvé objevil v roce 2003 v evropských pořadech, posléze měl svoji show na MTV, objevil se i v programu australské a novozélandské televize. A dokonce jsme ho mohli vidět jako herce v jednom dílu seriálu Kriminálka Miami.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).