Hlavní navigace

Jak se staví dům: Jirka s Míšou podcenili úkol. Můžou to vůbec stihnout?

[Tisková zpráva] Naše tři páry se už přestěhovaly do svých dočasných domovů a pustily se do práce. Zatímco noci tráví ve vytopených unimobuňkách, dny na stavbě jsou chladné. Ale ani nepřízeň počasí nedokáže odradit naše stavbaře. Nejtěžší úkol si vylosovali Jirka s Míšou, kteří musejí zvládnout udělat obývací pokoj s kuchyní. Páry se poprvé také projeví individuálně. Dozvíte se něco víc o životech našich účastníků. Uvidíte, jak jim to jde nejen na stavbě, ale také v soukromém životě.

Sdílet

Druhá epizoda je věnována plnění prvního úkolu – nejmladší pár Jirka s Míšou dostali za úkol dokončit společenskou místnost s kuchyňským koutem. Byla to jejich první větší zkušenost se zařizováním v takovém rozsahu, a tak vsadili především na pomoc specializovaných obchodů a internetu. Většinu zařízení si hledali po nocích v katalozích a na internetu. Jirka s Míšou mysleli, že jsou na všechno připravení, ale brzy se v obchodě ukázalo, že jejich příprava má víc než velké mezery. Jsou schopni to vůbec stihnout? Budou mít dost času?

Smůla je provází i nadále. Ve chvíli, kdy konečně vybrali kuchyň, dostali nečekanou návštěvu – na kontrolu přijela designérka Marta Eftimovská, která s navrženou koncepcí nesouhlasila a doporučila mladému páru zásadní změny – místnost musí dokončit lépe a kvalitněji. Podcenili ale problém s vlhkostí stěn a podlahy. Ačkoliv je stavební dozor Jakub Šmejcký hned na začátku upozornil na to, že holodomy jsou vlhké a musejí se dostatečně odvlhčovat – větrat a topit, Jirka s Míšou to podcenili a přímotopy donesli do domů až koncem prvního týdne. Vlhkost z domů ale neodchází dostatečně rychle. Dostanou se do časové tísně, termín předání je v ohrožení. Jak to všechno nakonec dopadne?

Kromě plnění prvního úkolu se seznámíte i s prací ostatních párů. Zatímco Míša s Jirkou preferují nakupování v obchodech, zbylé dva páry, Olga s Pepou a Libor s Martinou, se zatím pustily do uklízení okolí domů. Podařilo se jim sehnat výhodně bagr, který uklidil prostor před jejich domy. A právě kvůli bagru nakonec došlo k nedorozumění, které vyústilo až v první konflikt.

Pokud si právě také zařizujete byt nebo dům, pozorně se dívejte, protože se dozvíte jak to udělat správně, čemu se vyhnout a také zjistíte, kolik času tomu musíte věnovat. Nenechte si ujít zajímavé okamžiky ze života tří odvážných párů na stavbě. Sledujte pořad Jak se staví dům již tuto neděli 15. března v 18.00 na Primě!