Hlavní navigace

JAK SE STAVÍ DŮM: Z AUKCE VÍTĚZ NEVZEŠEL

[Tisková zpráva] Boj o vítězství ve stavební reality show Jak se staví dům vrcholí. Původně měl být vítěz tohoto neobvyklého projektu jasný již dnes – měl vzejít z veřejné aukce. Ta se ale nakonec neuskutečnila, a tak o vítězi rozhodnou televizní diváci.

Sdílet

Lze předpokládat, že významný vliv na to, že k aukci nedošlo, měla současná celosvětová finanční krize, což potvrzují i slova ekonoma Davida Marka: „Na trhu s nemovitostmi dochází k souběhu několika faktorů. Vyzdvihněme dva nejdůležitější. Finanční krize dopadá na finanční situaci domácností. Zvyšuje se nezaměstnanost, mzdy nerostou. Domácnosti se tak chovají opatrněji a úsporněji. Druhým důvodem je pak skutečnost, že se zhoršil přístup k hypotékám a banky se chovají opatrněji. To poptávku po nemovitostech samozřejmě limituje, protože většina bydlení je financována právě prostřednictvím hypoték.“

Soutěžící páry ale rozhodně s prázdnou neodejdou. Každá z dvojic si za svou snahu odnese jistých 500 000 Kč. O absolutním vítězi budou rozhodovat televizní diváci, a to prostřednictvím SMS soutěže. Ten z párů, který obdrží od diváků nejvíce hlasů, získá dalších půl milionu korun. Celkem tedy vítěz obdrží částku jeden milion korun. Soutěž začíná zítra, tj. ve středu 10. 6., ve 12.00 hodin a skončí v sobotu 13. 6. přesně o půlnoci. Diváci mohou hlasovat na telefonním čísle 906 02 10, formát SMS: DUMmezera1 nebo 2 nebo 3.

Jméno vítězného páru se televizní diváci dozvědí již tuto neděli 14. 6. 2009, v 17.45 hodin v posledním díle stavební reality show Jak se staví dům.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).