Hlavní navigace

Jak se staví sen: Barevná fantazie versus bílá klasika

[Tisková zpráva] Sehraná designérská dvojice Ladislav Rendl a Kamila Douděrová popustí uzdu své kreativity při proměně kuchyně a dívčího pokojíčku. Stávajícím místnostech totiž chybí jiskra i barevnost, které paní Jitka i její šestiletá dcera Laura naplno holdují. Jak zakomponují designéři do prostoru eleganci a zároveň barevnou nápaditost?

Sdílet

Paní Jitka Janovská žije sama se svou dcerkou Laurou v panelovém bytě 2+kk v Praze a pořad Jak se staví sen sleduje už dlouho. Půl roku si dodávala odvahu se do něj přihlásit, ale nakonec to přece jen vyšlo. Splní designéři její toužebná očekávání při proměně malé kuchyně a dětského pokojíku pro dcerku?

Původní paneláková kuchyň se nachází v malém prostoru, je značně tmavá a naprosto nevyhovuje moderním požadavkům ani funkčně, ani esteticky. K tomu navíc nabízí jen žalostně málo pracovní plochy. Jak designéři dispozičně vyřeší nedostatek prostoru a jak si poradí s jeho barevností? Co pomáhá opticky navodit pocit větší místnosti?

Dcera Laura je šestileté aktivní děvče, které má rádo hudbu, tanec a hraní na violoncello. Pro kreativní dušičku však není ve stávajícím dětském pokoji moc podnětů k rozvoji. Bílé stěny v kombinaci s bílým nábytkem působí chladně a neosobně. Laura i její maminka mají přitom rády barevnost. Designéři tentokrát vsadí na syté barvy v kontrastu s bílým nábytkem. Jak je možné sladit mnoho odstínů do jednotného konceptu?

Inspirovat se odvahou designérů při volbě barev do interiéru se mohou diváci již v pondělí 10. května od 21.20 hod. v pořadu Jak se staví sen na Primě!