Hlavní navigace

Jak se staví sen: Bylo nás šest v malém bytě

[Tisková zpráva] Sehraná dvojice David Machač a Tomáš Marx bude v dalším díle designové a stavební show řešit opravdovou raritu. Jak uspořádat jeden jediný pokoj, který obývají hned čtyři bráškové různého věku?

Sdílet

Humhejových z Kralup nad Vltavou je opravdu hodně. V šestičlenné rodině je navíc jediná žena – maminka Lucie. A s čím si neví početná rodinka rady? Ze všeho nejvíce ji trápí, že čtyři bráškové ve věku od pěti do třinácti let žijí jako sardinky v jediném pokoji. Podaří se designérům vytvořit každému z nich vlastní prostor?

Profesionální tým rád zavzpomíná na vlastní dětství a klukům se rozhodne vytvořit tak trochu bláznivý interiér. Nezapomene ale ani na praktickou stránku: „Pokoj musí být pro kluky ložnicí, hernou, studovnou, šatnou. Nebude jednoduché tyto funkce zajistit, ale my to zvládneme!“ věří si David Machač.

Nový prostor pro bratry rozdílného věku a zájmů se ale nebude točit jen kolem tématu funkčnosti a prostorového uspořádání. Fantazii se meze nekladou, a tak se nabízí originální koncept: Protože kluci zbožňují draky a dinosaury, rozhodnou se designéři pojmout jejich pokoj jako dračí doupě pro čtyři malé dráčky.

Neotřelou proměnu jediné místnosti pro aktivní brášky si nenechte ujít již v pondělí 21. června od 21.20 na Primě!