Hlavní navigace

Jak se staví sen: Celý svět v obýváku

[Tisková zpráva] Petr Mocek a Zuzana Zajíčková už nechtějí žít v obývacím pokoji, který je směsicí nábytku po rodičích a prarodičích, navíc obohacenou o sbírku cestovatelských trofejí. Dodat designovou šťávu jejich království v dřevotřískovém domku se pokusí Simona Fritz a Zdeněk Němec. Jak dokážou zkombinovat moderní a koloniální styl?

Sdílet

Dům Petra a Zuzany byl postaven na začátku 80. let během jediného týdne z prefabrikovaných dřevotřískových stěn. Vybavení obýváku je po rodičích z 90. let a jako ozdobu v něm najdeme sbírku dekorativních předmětů z Etiopie a Iránu, kde Petr s rodinou prožil část svého dětství. Zakomponují designéři tyto kousky do nového interiéru?

Mladý pár by si přál moderní styl s čistými liniemi a dotekem kolonialismu. Slečna Zuzana miluje Anglii a anglickou přírodu. Jak Simona zpracuje tyto informace? Bude mít úspěch s nápadem vytvořit v obývacím pokoji odvážnou galerii?

Do místnosti se designéři pokusí zakomponovat vztah majitelů nejen k Anglii, ale i k Asii, Etiopii a Vatikánu. Jako bonbonek přidají několik kousků z Indočíny. Jak skloubit celý svět v jediné místnosti a udržet čistý styl?

Vytvoření světové galerie z obývacího pokoje mohou diváci sledovat již v pondělí 14. června od 21.20 na Primě!