Hlavní navigace

Jak se staví sen: Design podle Tommyho Hilfigera

[Tisková zpráva] V dalším díle designové a stavební show Jak se staví sen se tentokrát diváci setkají s rodinou Höckových z Poděbrad. Tato pětičlenná mladá rodina by si moc přála proměnu obýváku a kuchyňského koutu. Stávající vybavení místností je totiž v zastaralém stylu trendů 80. let, navíc je celý prostor příliš prosvětlený kvůli jeho orientaci na jihozápad. Designérská dvojice Simona Fritz a Zdeněk Němec je však plně připravena přijmout výzvu, a dokonce se nebojí jít do proslulé modro-červené koncepce…

Sdílet

Manželé Höckovi žijí s třemi dcerami v Poděbradech. Chtěli by se pustit do rekonstrukce multifunkční společenské místnosti. Nemají však dostatek odvahy, a proto si na pomoc zavolali odborníky z pořadu Jak se staví sen, aby s nimi své představy o bydlení prokonzultovali. Původní prostor jim totiž nevyhovuje a vzhledem ke svému věku by rádi měli místnost s větším šmrncem a zároveň útulnou atmosférou.

Protože je byt situován do půdní nástavby, má spoustu zkosených zdí, u nichž se těžko umisťuje nábytek, a tím pádem je v něm i málo úložného prostoru. Dalším oříškem je světlo, protože do prostoru celý den svítí slunce, a místnost je tedy až příliš osvětlená. Stávající nábytek je navíc světlý, což utlumení také neprospívá.

Simona Fritz a Zdeněk Němec se chtějí přiklonit ke slavnému stylu Tommyho Hilfigera, známého amerického návrháře, který je tvůrcem varianty červená a modrá + dřevo. Celá koncepce je velmi originální a designéři se chystají podle ní navrhnout i potahy a římské rolety s floristickými vzory.

Jak přijmou majitelé bytu proměnu původního konvenčního stylu za nápadný a barevný? Přeměnu zastaralého bytu společenský prostor pro pětičlennou rodinu mohou diváci sledovat již v pondělí 26. října od 21.20 hod na Primě!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).